mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ciężarówka Volvo wyróżniona za design

Ciężarówka Volvo wyróżniona za design

Nowa seria Volvo FH zadziwiła zespół ekspertów od projektowania i, pokonując tysiące produktów z całego świata, zdobyła nagrodę Red Dot Product Design – uznawany na całym świecie dowód wybitnego osiągnięcia w projektowaniu i jeden z najbardziej pożądanych międzynarodowych znaków jakości w dziedzinie wzornictwa.

Ciężarówka Volvo wyróżniona za design
Nagrody Red Dot Product Design za rok 2013 wyróżniają wybitne projekty przemysłowe, a także zespoły, które je zrealizowały. To nagroda ogólnoświatowa, przyznawana za najwyższą jakość w projektowaniu. Uwagę międzynarodowego jury zdołały skupić na sobie tylko bezapelacyjnie najlepsze dzieła. Spośród 4662 produktów zgłoszonych w tym roku przez producentów, projektantów i architektów z 54 krajów - w 19 kategoriach. Nowa seria Volvo FH zwyciężyła w kategorii: pojazdy i transport.

- Jesteśmy niezmiernie dumni ze zdobycia tej, cieszącej się wyjątkowym poważaniem nagrody w jednym z największych i najważniejszych na świecie konkursów w branży projektowej - mówi Rikard Orell, dyrektor działu wzornictwa w Volvo Trucks. - Nagroda ta symbolizuje kilka lat wytężonej pracy i jest dowodem uznania dla ducha kreatywności i innowacyjności panującego w Volvo Trucks. Szczególnie dużo uwagi poświęcono stylowi i emocjonalnemu aspektowi nowej serii FH, - czyli cechom, które zazwyczaj nie są traktowane priorytetowo podczas projektowania samochodu ciężarowego. To wspaniale, że jury Red Dot doceniło nasze starania i jesteśmy podekscytowani faktem przyznania nam tego uznawanego na całym świecie znaku jakości wzornictwa przemysłowego.

Nowa seria Volvo FH została zaprojektowana z myślą o kierowcy. Dzięki technologiom zapewniającym oszczędność paliwa, efektywnej ergonomii, swoim właściwościom jezdnym oraz elementom systemu bezpieczeństwa biernego i czynnego, wyznacza ona nowe standardy w branży samochodów ciężarowych.

Ceremonię wręczania nagród Red Dot, która odbędzie się 1 lipca br. w Aalto-Theater, gmachu opery w Essen, w Niemczech, uświetni ponad 1000 gości reprezentujących środowiska projektowe, przemysłowe, polityczne i medialne. Nowe Volvo FH, wraz z innymi nagrodzonymi produktami, będzie przez cztery tygodnie - od 2 do 28 lipca 2013r. - eksponowane na specjalnie zorganizowanej wystawie w muzeum Red Dot. Później zwycięskie projekty zostaną włączone do stałych zbiorów muzeum i będą wystawiane przez co najmniej rok. Muzeum Red Dot znajduje się w należącym do światowego dziedzictwa kulturowego kompleksie przemysłowym kopalni węgla Zeche Zollverein w Essen i mieści największą na świecie wystawę wzornictwa współczesnego.

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Skoda Superb Combi z nagrodą za design

Skoda Superb Combi z nagrodą za design

Aktualności 2016-04-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.