mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ciężarówki Renault z Chin

Ciężarówki Renault z Chin

Firma Renault Trucks podpisała wstępne porozumienie z chińską firmą Dong Feng Motors w celu założenia wspólnej spółki produkującej ciężarówki oraz części do nich.

Powstała spółka joint-venture miała by siedzibę w Chinach i wytwarzałaby samochody ciężarowe Renault Kerax. Podpisane porozumienie w Paryżu wymaga od strony francuskiej nabycia udziałów w utworzonej firmie Dong Feng Liuzhou Motors (DFLZ). Ostateczne porozumienie jest jeszcze w fazie końcowych negocjacji dotyczących ceny i ilości nabytych udziałów oraz wymaga zgody władz Chin.

w początkowej fazie w nowo powstałej fabryce wytwarzane będzie wyposażenie do modelu Kerax. Celem długookresowym jest jednak produkcja komponentów, głównie kabin dla aut Renault oraz DFLZ.

Chińska spółka w ubiegłym roku sprzedała 20.000 ciężarówek na lokalnym rynku. Renault planuje w ciągu pięciu lat osiągnąć liczbę 7.000 sprzedanych aut na terenie Chin. Obie firmy współpracują już ze sobą od października 2002 roku w dziedzinie technologii wykorzystywanej m.in. w 11-litrowych silnikach dCi Renault.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii
Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii
Seat powiększa gamę aut sportowo-rekreacyjnych. Po modelu Ateca przyszedł czas na kolejny samochód wypełniający bardzo dynamiczną niszę. Kilka dni temu w Barcelonie zadebiutował model Arona.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech