mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ciężarówki na promilach

Ciężarówki na promilach

W ciągu ostatnich 48 godzin na Dolnym Śląsku zatrzymano dwóch kierowców ciężarówek, którzy kierowali ponad 40-tonowymi składami pod wpływem alkoholu. Po przeprowadzeniu kontroli okazało się, że obaj mężczyźni mięli po ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ciężarówki na promilach
Pierwszego z potencjalnych zabójców zatrzymano 26 września około godziny 17:00 na jednym z punktów kontroli radarowej na drodze krajowej K-36 Lubin-Wrocław. Z relacji funkcjonariuszy wynika, że kierowca ciężarówki w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h jechał z prędkością blisko 100 km/h. Ponadto podczas kontroli okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 2,2 promila w krwi.

Kolejnego pijanego kierowcę ciężarówki funkcjonariuszom udało się zatrzymać wczoraj (27.09) około godz. 8:00. Jak donosi Komenda Główna Policji do dyżurnego KMP w Legnicy zadzwoniła anonimowa osoba, która poinformowała, że przy autostradzie A4 na stacji paliw w Nowej Wsi Legnickiej kierowca TIR-a ma problemy z zatankowaniem swojego samochodu ponieważ nie może trafić do wlewu paliwowego.

Z jego zachowania wynika, że może być nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast skierowano radiowóz policyjny. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę w momencie, kiedy wyjechał ze stacji paliw zmierzając w kierunku zjazdu na autostradę - kierunek Wrocław.

Przeprowadzone badanie wykazało u 46-letnigo kierowcy 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był w drodze już kilka dni i zmierzał do Słowacji.

Czytaj także:

Zatrzymano dwóch pijanych kierowców autobusów 2006-08-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.