mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ciężarówki na promilach

Ciężarówki na promilach

W ciągu ostatnich 48 godzin na Dolnym Śląsku zatrzymano dwóch kierowców ciężarówek, którzy kierowali ponad 40-tonowymi składami pod wpływem alkoholu. Po przeprowadzeniu kontroli okazało się, że obaj mężczyźni mięli po ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ciężarówki na promilach
Pierwszego z potencjalnych zabójców zatrzymano 26 września około godziny 17:00 na jednym z punktów kontroli radarowej na drodze krajowej K-36 Lubin-Wrocław. Z relacji funkcjonariuszy wynika, że kierowca ciężarówki w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h jechał z prędkością blisko 100 km/h. Ponadto podczas kontroli okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 2,2 promila w krwi.

Kolejnego pijanego kierowcę ciężarówki funkcjonariuszom udało się zatrzymać wczoraj (27.09) około godz. 8:00. Jak donosi Komenda Główna Policji do dyżurnego KMP w Legnicy zadzwoniła anonimowa osoba, która poinformowała, że przy autostradzie A4 na stacji paliw w Nowej Wsi Legnickiej kierowca TIR-a ma problemy z zatankowaniem swojego samochodu ponieważ nie może trafić do wlewu paliwowego.

Z jego zachowania wynika, że może być nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast skierowano radiowóz policyjny. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę w momencie, kiedy wyjechał ze stacji paliw zmierzając w kierunku zjazdu na autostradę - kierunek Wrocław.

Przeprowadzone badanie wykazało u 46-letnigo kierowcy 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był w drodze już kilka dni i zmierzał do Słowacji.

Czytaj także:

Zatrzymano dwóch pijanych kierowców autobusów 2006-08-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.