mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ciężarowy Mercedes-Benz utrzymuje pozycje

Ciężarowy Mercedes-Benz utrzymuje pozycje

Mimo wyjątkowo trudnej sytuacji w branży transportowej, Mercedes-Benz utrzymał dobrą pozycję na rynku samochodów ciężarowych o dmc powyżej 6 t i zwiększył udziały rynkowe o 3% (do 16,9%) okopując się bezpiecznie na trzecim miejscu. Firma szczególnie cieszy się ze wzrostu udziałów w rynku ciągników siodłowych o 4% do poziomu 13,3,%.

Ciężarowy Mercedes-Benz utrzymuje pozycje

- Rok 2009 był rokiem trudnym, ale udanym, uważa Sławomir Kwiatkowski, dyrektor działu sprzedaży i marketingu samochodów ciężarowych Mercedes-Benz.

Największy wzrost udziałów rynkowych Mercedes odnotował w segmencie Atego, a więc 6 - 16 t - dzięki sprzedaży 343 pojazdów wzmocnił pozycję o 6,7%. Również w segmencie ciągników siodłowych, w którym flagowym produktem jest nowy Actros, marka odniosła sukces zdobywając o 4% udziałów więcej niż w ub.r. W segmencie ciężkich podwozi marce udało się utrzymać II pozycję na rynku. Rok 2009 był rokiem stabilizacji oferty ciężarowych mercedesów. Flagowy model - Actros - został dobrze przyjęty na rynku polskim. Jego wersja drogowa (obecna od 2008 r.) została uznana za międzynarodową ciężarówkę roku 2009 oraz polską ciężarówkę roku 2009. Wersja budowlana została zaprezentowana w marcu.

W roku 2009 na rynek weszła poszerzona oferta pojazdów specjalnych - Mercedes-Benz Zetros, Mercedes-Benz Econic oraz Atego, Axor i Actros w wersjach specjalistycznych, które uzupełniają paletę produktów w każdym segmencie aut powyżej 6t. Dodatkowo rozszerzona została oferta usług okołoproduktowych. FleetBoard dzięki DispoPilotowi nowej generacji oraz nawigacji dla samochodów ciężarowych. Z kolei Mercedes-Benz CharterWay rozszerzył pakiet usług serwisowo-finansowych m.in. o wynajem długo- i krótkoterminowy.

W roku 2010 na rynek wchodzi Atego z systemem start-stop w standardzie, a pod koniec roku zostaną odświeżone Atego i Axor (2010/2011). W tym samym czasie mniej więcej pojawi się przyjazna środowisku wersja Atego BlueTec Eco Hybrid . Actros otrzyma nową generację systemów bezpieczeństwa (2010/2011). Na rynek wejdzie wersja Actros SLT z kabiną MegaSpace i skrzynią Mercedes PowerShift.

- W 2010 chcemy umocnić się na osiągniętej w ub. roku pozycji rynkowej. Przewidujemy, iż rynek powoli będzie się odbudowywał, jednakże nie spodziewamy się znaczącego wzrostu. Będziemy nadal kontynuować naszą strategię i bezpośrednio pokazywać zalety naszych produktów naszym klientom, zgodnie z naszą zasadą, że Mercedes-Benz to ciężarówki, którym możesz zaufać (Trucks you can trust), mówi Heiko Schulze, dyrektor sprzedaży i marketingu samochodów użytkowych Mercedes-Benz.


Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.