mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ciężarowy Mercedes-Benz utrzymuje pozycje

Ciężarowy Mercedes-Benz utrzymuje pozycje

Mimo wyjątkowo trudnej sytuacji w branży transportowej, Mercedes-Benz utrzymał dobrą pozycję na rynku samochodów ciężarowych o dmc powyżej 6 t i zwiększył udziały rynkowe o 3% (do 16,9%) okopując się bezpiecznie na trzecim miejscu. Firma szczególnie cieszy się ze wzrostu udziałów w rynku ciągników siodłowych o 4% do poziomu 13,3,%.

Ciężarowy Mercedes-Benz utrzymuje pozycje

- Rok 2009 był rokiem trudnym, ale udanym, uważa Sławomir Kwiatkowski, dyrektor działu sprzedaży i marketingu samochodów ciężarowych Mercedes-Benz.

Największy wzrost udziałów rynkowych Mercedes odnotował w segmencie Atego, a więc 6 - 16 t - dzięki sprzedaży 343 pojazdów wzmocnił pozycję o 6,7%. Również w segmencie ciągników siodłowych, w którym flagowym produktem jest nowy Actros, marka odniosła sukces zdobywając o 4% udziałów więcej niż w ub.r. W segmencie ciężkich podwozi marce udało się utrzymać II pozycję na rynku. Rok 2009 był rokiem stabilizacji oferty ciężarowych mercedesów. Flagowy model - Actros - został dobrze przyjęty na rynku polskim. Jego wersja drogowa (obecna od 2008 r.) została uznana za międzynarodową ciężarówkę roku 2009 oraz polską ciężarówkę roku 2009. Wersja budowlana została zaprezentowana w marcu.

W roku 2009 na rynek weszła poszerzona oferta pojazdów specjalnych - Mercedes-Benz Zetros, Mercedes-Benz Econic oraz Atego, Axor i Actros w wersjach specjalistycznych, które uzupełniają paletę produktów w każdym segmencie aut powyżej 6t. Dodatkowo rozszerzona została oferta usług okołoproduktowych. FleetBoard dzięki DispoPilotowi nowej generacji oraz nawigacji dla samochodów ciężarowych. Z kolei Mercedes-Benz CharterWay rozszerzył pakiet usług serwisowo-finansowych m.in. o wynajem długo- i krótkoterminowy.

W roku 2010 na rynek wchodzi Atego z systemem start-stop w standardzie, a pod koniec roku zostaną odświeżone Atego i Axor (2010/2011). W tym samym czasie mniej więcej pojawi się przyjazna środowisku wersja Atego BlueTec Eco Hybrid . Actros otrzyma nową generację systemów bezpieczeństwa (2010/2011). Na rynek wejdzie wersja Actros SLT z kabiną MegaSpace i skrzynią Mercedes PowerShift.

- W 2010 chcemy umocnić się na osiągniętej w ub. roku pozycji rynkowej. Przewidujemy, iż rynek powoli będzie się odbudowywał, jednakże nie spodziewamy się znaczącego wzrostu. Będziemy nadal kontynuować naszą strategię i bezpośrednio pokazywać zalety naszych produktów naszym klientom, zgodnie z naszą zasadą, że Mercedes-Benz to ciężarówki, którym możesz zaufać (Trucks you can trust), mówi Heiko Schulze, dyrektor sprzedaży i marketingu samochodów użytkowych Mercedes-Benz.


Podobne wiadomości:

Carlsson C25 – na moment przed premierą

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.