mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ciężarowy Mercedes-Benz utrzymuje pozycje

Ciężarowy Mercedes-Benz utrzymuje pozycje

Mimo wyjątkowo trudnej sytuacji w branży transportowej, Mercedes-Benz utrzymał dobrą pozycję na rynku samochodów ciężarowych o dmc powyżej 6 t i zwiększył udziały rynkowe o 3% (do 16,9%) okopując się bezpiecznie na trzecim miejscu. Firma szczególnie cieszy się ze wzrostu udziałów w rynku ciągników siodłowych o 4% do poziomu 13,3,%.

Ciężarowy Mercedes-Benz utrzymuje pozycje

- Rok 2009 był rokiem trudnym, ale udanym, uważa Sławomir Kwiatkowski, dyrektor działu sprzedaży i marketingu samochodów ciężarowych Mercedes-Benz.

Największy wzrost udziałów rynkowych Mercedes odnotował w segmencie Atego, a więc 6 - 16 t - dzięki sprzedaży 343 pojazdów wzmocnił pozycję o 6,7%. Również w segmencie ciągników siodłowych, w którym flagowym produktem jest nowy Actros, marka odniosła sukces zdobywając o 4% udziałów więcej niż w ub.r. W segmencie ciężkich podwozi marce udało się utrzymać II pozycję na rynku. Rok 2009 był rokiem stabilizacji oferty ciężarowych mercedesów. Flagowy model - Actros - został dobrze przyjęty na rynku polskim. Jego wersja drogowa (obecna od 2008 r.) została uznana za międzynarodową ciężarówkę roku 2009 oraz polską ciężarówkę roku 2009. Wersja budowlana została zaprezentowana w marcu.

W roku 2009 na rynek weszła poszerzona oferta pojazdów specjalnych - Mercedes-Benz Zetros, Mercedes-Benz Econic oraz Atego, Axor i Actros w wersjach specjalistycznych, które uzupełniają paletę produktów w każdym segmencie aut powyżej 6t. Dodatkowo rozszerzona została oferta usług okołoproduktowych. FleetBoard dzięki DispoPilotowi nowej generacji oraz nawigacji dla samochodów ciężarowych. Z kolei Mercedes-Benz CharterWay rozszerzył pakiet usług serwisowo-finansowych m.in. o wynajem długo- i krótkoterminowy.

W roku 2010 na rynek wchodzi Atego z systemem start-stop w standardzie, a pod koniec roku zostaną odświeżone Atego i Axor (2010/2011). W tym samym czasie mniej więcej pojawi się przyjazna środowisku wersja Atego BlueTec Eco Hybrid . Actros otrzyma nową generację systemów bezpieczeństwa (2010/2011). Na rynek wejdzie wersja Actros SLT z kabiną MegaSpace i skrzynią Mercedes PowerShift.

- W 2010 chcemy umocnić się na osiągniętej w ub. roku pozycji rynkowej. Przewidujemy, iż rynek powoli będzie się odbudowywał, jednakże nie spodziewamy się znaczącego wzrostu. Będziemy nadal kontynuować naszą strategię i bezpośrednio pokazywać zalety naszych produktów naszym klientom, zgodnie z naszą zasadą, że Mercedes-Benz to ciężarówki, którym możesz zaufać (Trucks you can trust), mówi Heiko Schulze, dyrektor sprzedaży i marketingu samochodów użytkowych Mercedes-Benz.


Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Aktualności 2017-10-03

Mercedes F 800 Style – w poszukiwaniu jutra

auto motor i sport 0000-00-00

Ekologiczny i fascynujący. Model F 800 Style to dla Mercedesa manifest stylizacji i techniki w jednym. Bo Mercedes chce "zielone" samochody uczynić bardziej fascynującymi, a fascynujące - bardziej zielonymi. Takie czasy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Od kilku dni na torze Nuburgring obowiązuje nowy rekord w kategorii samochodów sportowych dopuszczonych do ruchu. Porsche 911 GT2 RS pokonało "północną pętlę" w czasie 6 minut i 47,3 sekundy.