mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Citaro ratuje ludzkie życie

Citaro ratuje ludzkie życie

Straż Pożarna w Hamburgu będzie miała do dyspozycji pojazd ratowniczy na bazie autobusu Mercedes Citaro ze specjalnie dostosowanym wnętrzem.

Citaro ratuje ludzkie życie

Jest to pierwszy z serii trzech wielkogabarytowych pojazdów ratowniczych. Ich zadaniem jest wsparcie służby ratowniczej, zwłaszcza w razie wypadku z dużą liczbą poszkodowanych, którym należy zapewnić pomoc i odpowiedni transport.

Wielkogabarytowe pojazdy ratownicze na bazie autobusu pełnią pod wieloma względami funkcję wzorcowe. Zgodnie z wymaganiami przyszłej europejskiej normy dla pojazdów ratowniczych już dziś Citaro polakierowany jest w kolorze siarkowożółtym i oklejony czerwoną folią odblaskową. Dość innowacyjny charakter ma również wnętrze pojazdu. Służby operacyjne mogą je dostosować do aktualnych potrzeb na dwa różne sposoby. Po pierwsze, w razie konieczności ewakuacji dużej liczby osób, dostępnych jest 19 miejsc siedzących. Osobom tym można podawać tlen z butli tlenowych za pomocą węża lub sondy donosowej. W autobusie przewidziano dodatkowo miejsce na dwa wózki inwalidzkie, cztery pary noszy i kompletne łóżko szpitalne.

W razie potrzeby uzyskać można miejsce dla czterech dodatkowych par noszy. W tym celu wystarczy tylko rozłożyć oparcia podwójnych siedzeń. Jednocześnie pozostaje dostatecznie dużo miejsca do przechowywania materiałów i sprzętu, dzięki czemu lekarze i sanitariusze mogą objąć opieką ratowniczą i powypadkową do 24 osób. Poza materiałami opatrunkowymi, pomocniczymi i lekarstwami w pojeździe znajduje się także odpowiedni sprzęt do udzielania pierwszej pomocy, sztucznego oddychania i reanimacji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?