mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Citroën Mistrzem

Citroën Mistrzem

W ten weekend w Katalonii załoga Citroën Total World Rally Team wygrywając po raz 67 w swojej karierze przesądziła o zdobyciu tytułu w klasyfikacji producentów. Sébastien Loeb i Daniel Elena okazali się najlepsi na szutrowych i asfaltowych trasach.

Citroën Mistrzem
Walka w Wielkiej Brytanii za trzy tygodnie rozstrzygnie kto zostanie mistrzem w klasyfikacji kierowców. Sébastien Loeb i Daniel Elena po drugim etapie prowadzili z przewagą 30 sekund i konsekwentnie w niedziele zmierzali po zwycięstwo. Dzięki dobrej strategii w dobrze opon ekipa Citroena DS3 WRC utrzymała swą przewagę na pierwszej pętli notując nawet najlepszy czas na równi z jednym z rywali na odcinku specjalnym Coll de la Teixeta.

Drugi kierowca z zespołu Citroena Sébastien Ogier po sobotnich zmagania zajmował piąte miejsce. Niedzielny trzeci etap rajdu rozpoczął od dwóch wygranych oesów i zanotował dwa drugie czasy. Niestety będąc na czwartej pozycji w klasyfikacji rajdu na przedostatnim odcinku zatrzymała go awaria silnika. Spowodowało to, że druga załoga Citroena DS3 WRC nie ukończyła Rajdu Hiszpanii. Ogier nie zdobył ani jednego punktu i stracił nawet teoretyczną szansę na wywalczenie tytułu Mistrza Świata.

"Wygraliśmy rajd i czujemy wielką ulgę” – powiedział na mecie Loeb. „To zdecydowanie nie było łatwe zwycięstwo; byliśmy zmuszeni zacięcie walczyć do samego końca. Prognoza pogody była dzisiaj niepewna, dlatego wiele zależało od wyboru opon. Do Power Stage startowaliśmy na nie najlepszej pozycji, ale udało nam się zdobyć jeden punkt, który za trzy tygodnie może się dla nas okazać bardzo przydatny! To nasze siódme zwycięstwo w Hiszpanii; cieszę się z niego bardzo, szczególnie, że bardzo lubię ten rajd. Na trasach asfaltowych ważne jest prowadzenie niezwykle precyzyjne, podobne do jazdy wyścigowej na zamkniętych torach. Jednak w tym roku dodano tutaj w pierwszym etapie również trasy szutrowe i to na nich właśnie zbudowaliśmy przewagę, która ostatecznie dała nam zwycięstwo”.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen WRC Sebastien Loeb Sebastien Ogier

Podobne wiadomości:

Citroen C-Elysee po nowemu

Citroen C-Elysee po nowemu

Premiery 2016-11-15

Nowy Citroen C3 - mały Cactus

Nowy Citroen C3 - mały Cactus

Premiery 2016-06-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport