Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Citroen C2 górą

Citroen C2 górą

"Złota Kierownica" - nagroda "Bild am Sonntag" dla Citroena C2 w kategorii małych samochodów wprowadzonych w tym roku do sprzedaży.

Citroen C2 górą

5 listopada 2003 Citroën C2 uzyskał jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień prasowych w Niemczech, nagrodę « Goldenes Lenkrad » ( Złota Kierownica) w kategorii małych samochodów. Nagroda ta jest przyznawana od 1976 roku, przez grono ekspertów i znanych osobistości, najlepszym modelom wprowadzonym do sprzedaży w danym roku. Trofeum renomowanego niemieckiego tytułu prasowego « Bild am Sonntag », wręczono oficjalnie pani Magdzie Salarich, pełniącej obowiązki Dyrektora ds. Handlowych Automobiles Citroën w Europie.

Po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany na Salonie Samochodowym we Frankfurcie, Citroën C2 został wyjątkowo dobrze przyjęty przez publiczność oraz międzynarodową prasę. « Złota Kierownica » jest uznaniem wyjątkowych zalet tego trzydrzwiowego samochodu jakimi są: nowoczesny i dynamiczny styl, unikalna koncepcja modułowego wnętrza oraz właściwości jezdne i wyposażenie wpływające na bezpieczeństwo i komfort godne samochodów z wyższych segmentów.

Marka Citroën wykazuje aktualnie bardzo dobrą dynamikę handlową na rynku niemieckim zwiększając sprzedaż o 12% w 2002 roku. W pierwszym półroczu bieżącego roku rekordowy wynik został wyrównany.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Łada XCode – crossover z Rosji
Łada XCode – crossover z Rosji
Podczas salonu samochodowego w Moskwie widzowie mogli zobaczyć ciekawy koncept, który już niedługo przeobrazi się w wersję produkcyjną. Łada zaprezentowała crossover o nazwie XCode.