mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Citroen: DS będzie osobną marką

Citroen: DS będzie osobną marką

Podczas targów w Genewie Citroen potwierdził, że zapadła decyzja na wysokich szczeblach o wydzieleniu marki DS. Tym samy samochody z tym oznaczeniem będą sprzedawane pod osobnym szyldem.

Citroen: DS będzie osobną marką
W 2009 roku Citroen pokazał nowe logo swojej marki oraz dał światu nowy produkt oznaczony emblematem DS. Charakterystyczne dwie litery zadebiutowały jednak dużo wcześniej, bo w roku 1955, kiedy to Citroen pokazał kultowy i przełomowy model DS. Samochód ten wyprzedził swoją epokę, a jedną z najbardziej innowacyjnych rzeczy było hydropneumatyczne zawieszenie.

Pierwszym autem z współczesnej linii DS był model DS3, który zapoczątkował wyjątkowe luksusowe modele. Dwa lata później na rynku debiutują DS4 i większy DS5. Później Citroen przygotowywał specjalne modele oraz koncepty, które zapowiedziały dalszy kierunek tej linii modelowej.

Na tegorocznych targach w Genewie Citroen ogłosił, że DS stanie się osobną marką. Co tak naprawdę już ma miejsce  w Chinach. Samochody sprzedawane są w osobnych salonach DS Store. Na razie jednak francuski producent nie podaje konkretnego planu oddzielenia marki DS. Nie wiadomo też, czy powstaną osobne salony DS, czy będą usytuowane zaraz obok salonów Citroena.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen DS3
Citroen DS3
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Citroen DS4
Citroen DS4
Cena podstawowa już od: 87 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Citroen DS5
Citroen DS5
Cena podstawowa już od: 126 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

Całkowicie nowy Citroen C1

auto motor i sport 0000-00-00

Trojaczki z Kolina na rynku są już od 9 lat. Nic więc dziwnego, że przyszedł czas na nowe generacje tych modeli. Pierwsze zdjęcia pokazują, że najodważniejszą drogę obrał Citroen z nowym C1.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.