mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Citroen podał skład kierowców WRC!

Citroen podał skład kierowców WRC!

Francuski producent zdradził kto będzie reprezentował jego barwy w przyszłym sezonie w topowej klasie WRC. Zabrakło tego najważniejszego!

Citroen podał skład kierowców WRC!
Kris Meeke z pilotem Paulem Nagle oraz Mads Østberg i Jon as Andersson będą w 2014 roku reprezentować barwy Citroena w WRC. W kliku imprezach w Citroen Racing zobaczymy również dobrze znanego Khalida Al Qassimi.

Kris Meeke wcześniej startował w Junior WRC i został również mistrzem IRC w 2009 roku. W zeszłym sezonie dwa razy miał okazje pokazać swój talent za kierownicą DS3 WRC. Z kolei Mads Østberg ma za sobą już 65 startów w rajdach WRC i 4 razy wygrywał Mistrzostwa Norwegii. Siedem razy stawał na podium w najwyższej klasie i w 2012 roku wygrał Rajd Portugalii.

Co to oznacza? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że na dniach powinniśmy dostać oficjalną informację o Robercie Kubicy, który wystartuje w przyszłym sezonie z zespołem M-Sport. Malcolm Wilson, szef M-Sportu  w ostatnim czasie bardzo chwalił Roberta Kubicy, mówiąc m.in., że zespół jest w stanie dać mu status kierowcy nr 1 na przyszły sezon. M-sport wydaje się być najlepszą opcją dla Kubicy, gdyż Citroen całe swoje siły rzuci na WTCC, gdzie debiutuje w mistrzostwach wraz z Sebastianem Loebem.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen WRC Robert Kubica Wrc WRC 2 DS3 Racing

Podobne wiadomości:

Citroen C-Elysee po nowemu

Citroen C-Elysee po nowemu

Premiery 2016-11-15

Nowy Citroen C3 - mały Cactus

Nowy Citroen C3 - mały Cactus

Premiery 2016-06-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu
A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu
W najbliższych dniach (17-18.01.2017) nastąpi zmiana organizacji ruchu na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Złotoryja i Legnica. Zostaną zamknięte jezdnie, a utrudnienia w ruchu potrwają przez około miesiąc.