mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Citroen zakończył produkcję modelu C6

Citroen zakończył produkcję modelu C6

Francja nie będzie mogła już pochwalić się autem z segmentu E. Citroen podjął decyzje o zakończeniu produkcji modelu C6. Ostatni egzemplarz C6 z taśmy produkcyjnej zjedzie pod koniec tego miesiąca.

Citroen zakończył produkcję modelu C6
Dla Citroena decyzja o zakończeniu produkcji modelu C6, to również koniec pewnej epoki. Samochód nawiązywał do legendarnego Citroena DS, który po raz pierwszy na rynku pojawił się w 1955 roku. DS był autem z innej epoki. Konstrukcyjnie samochód ten wyprzedzał konkurencje m.in. dzięki zastosowaniu hydropneumatycznego zawieszenia.

Citroen C6 pojawił się na rynku w czasie, gdy w segmencie limuzyn bez apelacyjnie rządziły i nadal rządzą samochody niemieckie. C6 zadebiutował w 2005 roku wyróżniając się przede wszystkim bryłą nadwozia. Widać, że ta nie wszystkim przypadła do gustu. Francuski producent aut w pierwszych 10 miesiącach sprzedał jedynie 556 egzemplarzy limuzyny segmentu E.

Decyzja o zamknięciu programu Citroen C6 to zrozumiały krok. Auto nie podzieliło sukcesu swojego protoplasty, Citorena DS, a dalsza produkcja może jedynie przynosić większe straty. W Europie segment limuzyn jest zdominowany przez niemieckich producentów i jeśli Francuzi chcą choć trochę nawiązać walkę to muszą w przyszłości bardziej się postarać.

Zapewne koncern PSA na jakiś czas porzuci plany opracowania nowej flagowej limuzyny. W najbliższych latach próbę walki z Audi, BMW i Mercedesem podejmie Renault budując auto, które ma być bezpośrednim następcą modelu Safrane.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen C6 Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Citroen C6

Podobne wiadomości:

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po...

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.