mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Citroeny w awangardowym budynku

Citroeny w awangardowym budynku

Budynek pod numerem 42 na Polach Elizejskich, należący do Citroena od 1928 roku, odzyskuje swe pierwotne powołanie międzynarodowego salonu marki w nowej, innowacyjnej szacie architektonicznej.

Citroeny w awangardowym budynku
Otwarcie C42 według włodarzy Citroena ma świadczyć o dynamicznym rozwoju marki. Nazwa C42 symbolizująca więź marki z prestiżową Avenue des Champs Elysees jest prosta do rozszyfrowania : „C jak Citroen i 42 jak numer 42 na Polach Elizejskich”.

Projekt C42 wybrany przez Citroena w wyniku międzynarodowego konkursu został opracowany i wdrożony przez Manuelle Gautrand, która należy do grona najwybitniejszych architektów nowego pokolenia.  Wykreowała dla Citroena przezroczystą konstrukcję z unoszącym się logo marki na przedniej elewacji wyrażającym twórczą pasję i innowacyjność.

Nowatorska witryna stanowi pierwszą inwestycję tego rodzaju na Polach Elizejskich od 1975 roku, będzie miejscem wymiany i kontaktów nawiązujących do świata Citroena. Prezentowane wystawy będą przedstawiać historię marki, jej obecne osiągnięcia oraz wizję przyszłości motoryzacji. Otwarcie C42 dla publiczności nastąpi 29 września.

Dowiedz się więcej o marce Citroen

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.