mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Civic i Honda na plusie

Civic i Honda na plusie

Niezwykle imponująco wygląda zeszłoroczny wynik sprzedaży Hondy na Starym Kontynencie na tle całego europejskiego rynku motoryzacyjnego.

Civic i Honda na plusie

Honda już po raz trzeci z rzędu uzyskała rekordowy roczny wynik sprzedaży. 309.867 sprzedanych aut jest rezultatem lepszym o 8,4 procent w porównaniu z rokiem 2005. W tym samym czasie europejski rynek zanotował wzrost zaledwie o 0,7%.

Niewątpliwym kluczem do sukcesu Hondy w zeszłym roku była nowa generacja modelu Honda Civic, który cieszył się bardzo dużym popytem. Dzięki sportowej sylwetce i dobrym osiągom, produkowany w Wlk. Brytanii 5-drzwiowy Civic okazał się sukcesem już
w momencie wprowadzenia na rynek. Sprzedaż tego modelu wyniosła 105.313 sztuk, co stanowi wzrost o 33,4% w porównaniu z poprzednim rokiem. Na nowego Civica trzeba czekać nawet i kilka miesięcy.

Do sukcesu firmy przyczynił się również 36,6% wzrost sprzedaży samochodów wyposażonych w wyprodukowany przez Hondę i wielokrotnie już nagradzany silnik wysokoprężny. Sprzedaż Hond z silnikiem diesla osiągnęła poziom 84.427 sztuk, co stanowi nieco ponad 1/4 liczby sprzedanych przez firmę aut.

A tymczasem rok 2007 wcale nie musi być gorszy. Przede wszystkim gama Civica powiększy się o wersje trzydrzwiowe (Civic Type-R i Type-S), do sprzedaży trafi także nowa generacja modelu CR-V. Władze firmy liczą na 13-procentowy wzrost sprzedaży.

Zobacz więcej o samochodach marki Honda

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 62 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Civic Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Civic

Podobne wiadomości:

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Aktualności 2016-11-09

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Aktualności 2016-10-21

Komentuj:

~cidi 2007-01-19

nie ma sie czemu dziwic, civic super furka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport