mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Civic i Honda na plusie

Civic i Honda na plusie

Niezwykle imponująco wygląda zeszłoroczny wynik sprzedaży Hondy na Starym Kontynencie na tle całego europejskiego rynku motoryzacyjnego.

Civic i Honda na plusie

Honda już po raz trzeci z rzędu uzyskała rekordowy roczny wynik sprzedaży. 309.867 sprzedanych aut jest rezultatem lepszym o 8,4 procent w porównaniu z rokiem 2005. W tym samym czasie europejski rynek zanotował wzrost zaledwie o 0,7%.

Niewątpliwym kluczem do sukcesu Hondy w zeszłym roku była nowa generacja modelu Honda Civic, który cieszył się bardzo dużym popytem. Dzięki sportowej sylwetce i dobrym osiągom, produkowany w Wlk. Brytanii 5-drzwiowy Civic okazał się sukcesem już
w momencie wprowadzenia na rynek. Sprzedaż tego modelu wyniosła 105.313 sztuk, co stanowi wzrost o 33,4% w porównaniu z poprzednim rokiem. Na nowego Civica trzeba czekać nawet i kilka miesięcy.

Do sukcesu firmy przyczynił się również 36,6% wzrost sprzedaży samochodów wyposażonych w wyprodukowany przez Hondę i wielokrotnie już nagradzany silnik wysokoprężny. Sprzedaż Hond z silnikiem diesla osiągnęła poziom 84.427 sztuk, co stanowi nieco ponad 1/4 liczby sprzedanych przez firmę aut.

A tymczasem rok 2007 wcale nie musi być gorszy. Przede wszystkim gama Civica powiększy się o wersje trzydrzwiowe (Civic Type-R i Type-S), do sprzedaży trafi także nowa generacja modelu CR-V. Władze firmy liczą na 13-procentowy wzrost sprzedaży.

Zobacz więcej o samochodach marki Honda

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 62 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Civic Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Civic

Podobne wiadomości:

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Komentuj:

~cidi 2007-01-19

nie ma sie czemu dziwic, civic super furka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S19 - trwają intensywne prace
S19 - trwają intensywne prace
Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.