mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Civic kombi w trakcie bicia rekordu Guinnessa

Civic kombi w trakcie bicia rekordu Guinnessa

Do Polski, w dziewiątym dniu podróży, wjechała Honda Civic Tourer, która jest w trakcie bicia rekordu Guinnessa.

Civic kombi w trakcie bicia rekordu Guinnessa
Honda Civic Tourer przejedzie w sumie ponad 13 000 kilometrów przez całą Europę z zamiarem ustanowienie nowego rekordu w zakresie niskiego zużycia paliwa. W ten sposób japoński koncern chce zweryfikować spalanie określanego jako oszczędny silnika 1,6 litra i-DTEC w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych. Wyprawa będzie wiodła przez 24 państwa europejskie.

Dziś, w dziewiątym dniu podróży, samochód wjechał do Polski przez przejście graniczne Budzisko – Kalwarija i będzie przemierzał nasz kraj m.in. przez Augustów, Łomżę, Ostrów Mazowiecką, Warszawę, Piotrków Trybunalski i Częstochowę.

Hondą Civic Tourer podróżują Fergal McGrath i Julian Warren, koledzy pracujący od około 18 lat w dziale badawczo-rozwojowym Hondy przy europejskiej fabryce firmy w Swindon w Wielkiej Brytanii. Pracownicy Hondy wyruszyli z Aalst w Belgii 1 czerwca 2015 roku w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jadąc się w stronę Holandii i Niemiec, aby 25 czerwca, po przejechaniu łącznie 13 614 kilometrów powrócić do miejsca startu.Zgodnie z wytycznymi księgi Rekordów Guinnessa, podczas próby bicia rekordu, w samochodzie - przez całą podróż - muszą znajdować się obaj kierowcy. Każdy z nich ma pokonać codziennie około 592 kilometrów w 7,5 godziny.

W oparciu o rygorystyczne założenia, załoga samochodu biorącego udział w próbie bicia rekordu musi zgromadzić w każdym z 24 wymienionych państw określone dowody, jak na przykład zapis w dzienniku pokładowym dotyczący spalania/przebiegu, odczyt GPS, nagranie wideo, zdjęcia oraz podpisy niezależnych świadków, co będzie dowodem, iż zespół rzeczywiście odwiedził te państwa.

Samochód, biorący udział w próbie bicia rekordu, musi być modelem seryjnym, w którym nie wprowadzono żadnych modyfikacji mogących wpłynąć na wynik. Fakt ten potwierdza niezależny świadek na początku - 1 czerwca - i na końcu próby. Samochód może jechać wyłącznie po lądzie, dlatego trasa nie obejmuje Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru i Malty, które wraz z pozostałymi państwami należą do Unii Europejskiej. Ponadto, auto musi być tankowane do pełna na każdym postoju na stacji benzynowej, co ma zapobiec wpływaniu na wynik zużycia paliwa poprzez obniżanie masy własnej auta.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 62 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Aktualności 2016-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Samochody z Sant Agata Bolognese mają ognisty temperament. Dosłownie. Lamborghini dołącza do „ekskluzywnego” grona, gdzie do tej pory brylowało Porsche 911 GT3 RS i Ferrari 458 Italia.
Odgadnij model Odgadnij model