Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Clariant rozwija działalność pod Łodzią

Clariant rozwija działalność pod Łodzią

15 marca 2013 r. przedstawiciele spółki Clariant zainicjowali budowę nowej fabryki w Konstantynowie Łódzkim. W ciągu roku w nowoczesnym zakładzie rozpocznie się produkcja koncentratów barwiących na potrzeby przemysłów tworzyw sztucznych. Inwestycja warta 38 milionów złotych, pozwoli firmie Clariant znacząco zwiekszyć potencjał produkcyjny i umocni jej pozycję na rynku w Polsce oraz całej Europie Środkowo - Wschodniej.

Clariant rozwija działalność pod Łodzią
W ciągu roku na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Clariant, światowy lider branży chemicznej, zbuduje nowoczesny kompleks o powierzchni 6,800 metrów kwadratowych. Zakład pomieści nowoczesne instalacje do produkcji koncentratów barwiących a także laboratoria, magazyny oraz budynki biurowe. Warta 38 milionów złotych inwestycja pozwoli na podwojenie aktualnej produkcji a w przyszłości także na zatrudnienie dodatkowych, wykwalifikowanych pracowników.

- Europa Środkowa to bardzo perspektywniczy rynek a Polska, jako największy kraj regionu i zarazem rozwijający się niezwykle dynamicznie, stanowi dla nas naturalne miejsce na inwestycje. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze zaangazowanie w budowę nowego zakładu okaże się korzystne zarówno dla ziemi łódzkiej jak i dla naszej spółki - Patrick Jany, CFO Clariant International AG.

 
Tematy w artykule: dostawcy

Podobne wiadomości:

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Producent szyb samochodowych zainwestuje w Żarach

Producent szyb samochodowych zainwestuje w...

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rząd zablokuje Ubera?
Rząd zablokuje Ubera?
Rząd przygotowuje nowelizację ustawy o transporcie drogowym, która może skutecznie ograniczyć działalność Ubera w Polsce. Kierowcy pracujący na rzecz amerykańskiej firmy będą musieli uzyskać licencję jak taksówkarze, a w dowodzie rejestracyjnym samochodu będzie musiała pojawić się odpowiednia adnotacja.