mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Clarkson najlepiej opłacanym prezenterem w Anglii

Clarkson najlepiej opłacanym prezenterem w Anglii

Ujawniono wysokość pensji Jeremiego Clarksona w nowym motoryzacyjnym show w Amazonie. Będzie zarabiał więcej niż w "Top Gear" i będzie najlepiej zarabiającym prezenterem telewizyjnym w Wielkiej Brytanii.

Clarkson najlepiej opłacanym prezenterem w Anglii

Amazon podaje, że May, Hammond i Clarkson podpisali 3-letni kontakt na 36 odcinków nowego motoryzacyjnego show. W sumie cały "deal" wyceniono na 250 milionów funtów.

O tym, że "święta trójca" poprowadzi nowy program, zdążyliśmy już poinformować. Teraz poznaliśmy nowe fakty o wypłatach trzech prezenterów. Kwoty liczone są w milionach.

Wychodzi na to, że nowy show prawdopodobnie pod nazwą "House of cars" będzie emitowany przez 3 lata, po 12 odcinków rocznie. Za każdy epizod Clarkson ma otrzymywać ponad 830 tysięcy funtów! Razem daje to "pensyjkę" w wysokości 10 mln funtów rocznie. To najwyższa pensja wśród prezenterów telewizyjnych Wielkiej Brytanii. W trakcie trwania kontraktu Jeremy ma zarobić 30 mln funtów.

"House of cars" zapowiada się jeszcze bardziej spektakularnie niż "Top Gear". Amazon oferuje budżet w wysokości 4,5 mln funtów na każdy odcinek, dla porównania w BBC było to 0,5 mln. 

May i Hammond mają otrzymać wynagrodzenie w wysokości 7,2 mln funtów rocznie na głowę.

Tematy w artykule: Top Gear

Podobne wiadomości:

Gwiazdy Top Gear na Verva Street Racing w Warszawie

Gwiazdy Top Gear na Verva Street Racing w...

Aktualności 2015-06-25

Przyszłość trójki z Top Gear wciąż niejasna

Przyszłość trójki z Top Gear wciąż niejasna

Aktualności 2015-07-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.