mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Co Cię drażni u motocyklistów?

Co Cię drażni u motocyklistów?

Wiosna oficjalnie rozpoczęta, choć mamy chwilowe jej wycofanie. Jednak z każdym dniem powinno być coraz cieplej, a na naszych drogach pojawi się coraz większa rzesza motocyklistów. Wielu kierowców nie przepada jednak za tą grupą użytkowników dróg, zarzucając im wiele różnych mniejszych bądź większych grzeszków...

Co Cię drażni u motocyklistów?
Czemu wśród kierowców samochodów osobowych, ale także i tych większych, krąży taka mało przyjazna fama na temat motocyklistów? Odpowiedzi zapewne byłoby wiele i to bardzo różnych, ale pewne światło na ten problem rzucają statystyki. Otóż motocykle stanowią ok. 1 proc. poruszających się po drogach pojazdów, natomiast motocykliści stanowią aż 18 proc. ofiar śmiertelnych oraz ciężko rannych wśród wszystkich ofiar wypadków drogowych. W spotkaniu motocykl kontra samochód, kierujący tym pierwszym stoi na dużo gorszej pozycji. Co jednak ciekawe, w aż 70 proc. zdarzeń drogowych, w których uczestniczyły oba te typy pojazdów, winę ponosili jednak kierowcy aut.

Brawurowa i szybka jazda, nieprzestrzeganie wielu znaków drogowych, czy wreszcie mijanie na trzeciego i przeciskanie się pomiędzy stojącymi na światłach samochodami - to najczęstsze zarzuty wobec motocyklistów. Kierowcom samochodów zarzuca się natomiast, iż wykonują różne manewry drogowe, nie sprawdzając, czy nie nadjeżdża dużo mniej widoczny w lusterku motocykl. Prawda jest taka, że obie strony nie pozostają bez winy.

A jak jest naprawdę? Czy kierujący jednośladami to rzeczywiście sami wariaci, a kierowcy samochodów bezmyślnie i często złośliwie wobec tych pierwszych wykonują pewne manewry. Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie...
Tematy w artykule: bezpieczenstwo motocykl

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Komentuj:

~Manolo 2014-03-31

Najgorsze jest nadużywanie manetki gazu w miastach, gdzie powodowanie nadmiernego hałasu jest wręcz przestępstwem wobec mieszkańców.

~zzxx 2014-03-27

Widząc paru debili na motocyklu - a takich nie brakuje - łatwo wyrobić sobie pogląd na wszystkich innych. Pytanie do kierowców samochodów - ile razy pomyśleliście o sobie per 'dawca', 'debil' gdy KTOS INNY JECHAL SZYBKO samochodem? Motocykliści to nie jest jednorodna grupa, mają różne charaktery i motocykle. Tak samo np. posiadacze BMW to nie jest stowarzyszenie czy zakon. To są RÓŻNI LUDZIE. Rozjedziecie dostawcę pizzy, bo dzień wcześniej minął was wariat na szlifierce?

~Zdzich 2014-03-27

Najgorzej jest gdy motocykliści wyprzedzają samochód z prawej strony i to na dużej szybkości

~kierowca 2014-03-27

"Popatrz w lusterka sprawdź dwa razy. Motocykle są wszędzie"....Jeden z największych kretynizmów jakie czytałem. Wszędzie to jest powietrze. Motocykliści gdyby jeździli wolniej, nie pchali się na trzeciego lub czwartego, a nade wszystko MYSLELI że NIE SĄ sami na drodze, wypadków z ich udziałem byłoby mniej. Kiedy słyszę jak taki zapierdziela szlifierką tak, że go słychac na dzielnicy to jakoś wcale mi nie żal gdyby się zabił - nie bez powodu są nazywani dawcami. Do tego notoryczne używanie przez nich świateł drogowych - wcale nie są dzięki temu lepiej widoczni, a oślepiają każdego z przeciwka. Czasem zdarza się motocyklista, który nie zostawia za soba nadmiernego hałasu, smrodu i niechęci. "Motocyklisto popatrz w lusterka sprawdź dwa razy. Samochody są twardsze. Praw fizyki nie oszukasz"

~Mr 2014-03-27

Nie zauważyłem złośliwości do motocyklistów wsród warszawskich kierowców aut . Moze dlatego , ze jak przesiedli by sie motocykliści do samochodów to korki byłyby jeszcze większe ! Motocykle rozladowuja korki ! Poza tym we wszystkich grupach społecznych trafiają sie idioci lub po prostu kierowcy o mniejszych umiejętnościach...a poza tym w PL wciąż jest mało jednośladów , a szkoda ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.