mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Co czwarte auto to Fiat

Co czwarte auto to Fiat

Ponad połowa (56%) polskich gospodarstw domowych dysponuje przynajmniej jednym samochodem, a aż 41% posiadanych przez Polaków aut ma więcej niż 10 lat – wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP.

Zdecydowanie najpopularniejszą marką pozostaje wciąż Fiat – posiada go co czwarty (25%) właściciel auta w  naszym kraju. Drugą i trzecią pozycję zajmują najczęściej sprowadzane marki zza granicy, czyli Opel (12%) i Volkswagen (10%). Kolejne miejsca w rankingu zajmują Renault (8%), Polonez (8%), Ford (7%), Skoda (7%) i Daewoo (7%). Pierwszą dziesiątkę zamykają Audi i Citroen, których posiadanie deklaruje 2 proc. badanych osób.

Z przeprowadzonego badania wynika ponadto, że połowa (50%) gospodarstw domowych w Polsce posiada jeden samochód, a jedynie 6% deklaruje, że jest właścicielem dwóch lub więcej aut. Nieco mniej niż połowa (44%) gospodarstw domowych nie dysponuje żadnym samochodem.

"Statystyki dotyczące samochodów posiadanych przez Polaków nie są optymistyczne - 41% samochodów, które użytkujemy mają już ponad 10 lat. Jedynie 14% gospodarstw domowych posiada samochód wyprodukowany już w XXI wieku" - komentuje Anna Urbankiewicz z TNS OBOP.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.