mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Co denerwuje nas za kierownicą?

Co denerwuje nas za kierownicą?

Co najbardziej denerwuje Polaków w zachowaniu innych kierowców? Przede wszystkim brak sygnalizowania zmiany pasa ruchu – tak uważa 44% internautów, którzy wzięli udział w ankiecie zorganizowanej przez Szkołę Jazdy Renault.

Co denerwuje nas za kierownicą?
Na drugim miejscu pośród najbardziej irytujących zachowań innych kierowców jest spóźnione ruszanie ze świateł (33%), następnie nieuzasadnione trąbienie (14%) oraz SMS-owanie w czasie jazdy (11%).

O ile spóźnione ruszanie ze świateł ma znaczenie raczej dla płynności ruchu w miastach niż dla bezpieczeństwa, to zmiana pasa bez sygnalizacji kierunkowskazem czy pisanie wiadomości
w telefonie stwarzają realne zagrożenie – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault.

Pozornie prosty manewr, czyli zmiana pasa ruchu, jest powodem wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze, gdyż kierowcy nie przywiązują do tego manewru zbytniej wagi. Jeżeli ktoś codziennie, przez lata powiela nieprawidłowe zachowania, to później, gdy chce to zmienić, trudno mu jest zapanować nad odruchami. Na szczęście ta sama zasada działa też w drugą stronę, tzn. powtarzane prawidłowe zachowania również stają się automatyczne – wyjaśniają trenerzy Szkoły Jazdy Renault.
 

Podobne wiadomości:

Zimowy wyjazd na narty - jak się przygotować

Zimowy wyjazd na narty - jak się przygotować

Bezpieczna jazda 2016-02-16

Nadsterowność  - nie tylko w autach przednionapędowych

Nadsterowność - nie tylko w autach...

Bezpieczna jazda 2015-12-11

Komentuj:

Hq-Aero-Dynamic_p 2013-08-14

Tutaj mogę się zgodzić,przewóz dzieci ma spory wpływ na nasza uwagę i koncentrację za kierownicę,warto o tym pamiętać. Poza tym rozprasza nas wszystko na drodze,kierowcy,zabudowania,piesi czy rowerzyści na których trzeba bardzo uważac.

daniel.duda 2013-08-03

Witam Myślę,że jednym z powodów naszej nadpobudliwości za kierownicą ma związek również z przewozem naszych najmłodszych, bardzo ważne jest prawidłowe zamocowanie fotelika samochodowego, aby nasza podróż z dzieckiem była bezpieczna i mniej stresująca dla kierowcy,zobaczcie na link jak prawidłowo powinniśmy zamontować fotelik by ustrzec się od niebezpiecznych sytuacji montaż fotelika

arendarski 2013-07-05

co mnie denerwuje? generalnie brak kultury na drodze! ludzie jezdza jak krolowie momentami. Ponadto do niedawna jeszcze refleksy i odblaski, na to rada glassini. Irytuje tez nie raz jak ludzie nie uzywaja kierunkowskazu, to po prostu jest jakas masakra, tak jakby dzwignia parzyla w dlon.

e-Wycieraczki_pl 2013-07-02

Moim zdaniem w znacznym stopniu za kierownicą denerwują nas... Inni kierowcy i to tak w 90%. reszta to dziurawe drogi,przynajmniej tak to obserwuje na co dzień:)

~Janusz311 2013-06-06

Nerwy za kierownicą ,to wzrost o 50% przyczyn wypadku.Wiem ,ludzi denerwuje wszystko,ale ten stan nie powinien występowac za kierownica.Przejeździłem zawodowo 45 lat,czasy gdy zacząłem przygodę z samochodemniczym mie mogą się równać z dzisiejszymi.Rozpocząłem 1964 skończyłem w 2009r.,dwa światy.Ale wiem jedno,szkoda nerwów,bo ten kto spóźnia się z ruszaniem spod świateł,czy nie zasygnalizuje chęci zmiana pasa ruchu,przez naszer nerwy nie zacznie tego robić,a poganiany sygnałem może popełnić jeszcze większe głupstwo.Spiesz się powoli,miej oczy naokoło głowy,a nerwy wyładuj na martwym przedmiocie,nie każdy jest misterem kierownicy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.