mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Co dziewiąty Polak planuje kupić samochód

Co dziewiąty Polak planuje kupić samochód

11% Polaków w wieku 18 i więcej lat planuje zakup samochodu dla siebie lub swojego gospodarstwa domowego, zaś 6% zamierza dokonać tego zakupu w 2008 roku. Najczęściej planowany jest zakup auta używanego - wynika z najnowszego raportu TNS OBOP.

Co dziewiąty Polak planuje kupić samochód
Z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP wynika, że poziom deklaracji jest porównywalny z pomiarem z ubiegłego roku (Rys.1), kiedy to plany zakupu samochodu zgłaszało 12% Polaków, zaś 7% zamierzało tego dokonać do końca 2007 roku. Spośród osób planujących zakup auta w ciągu najbliższych 12 miesięcy zdecydowana większość (89%) myśli o pojeździe używanym, tylko 8% chce wybrać auto fabrycznie nowe (jest to o 5 punktów procentowych mniej niż rok temu).

Wśród planujących zakup auta zdecydowanie więcej jest mężczyzn (64%), osób w wieku od 18 do 30 lat (34%), z wykształceniem średnim lub pomaturalnym (49%). „Porównanie struktury społeczno-demograficznej planujących zakup samochodu w 2008 roku do roku 2007 wskazuje na tendencję wzrostu intencji zakupu wśród kobiet (wzrost o 6 punktów procentowych), osób w wieku 50 – 59 lat (wzrost o 11 p.p.) oraz osób z wykształceniem wyższym (wzrost o 5 p.p.)” – komentuje wyniki badania Magdalena Sawińska,  Lider Sektora Badań Rynku Motoryzacyjnego TNS OBOP.
Tematy w artykule: TNS OBOP

Podobne wiadomości:

Co wiemy o autach hybrydowych?

Co wiemy o autach hybrydowych?

Aktualności 2012-02-21

Jak postrzegamy marki samochodowe?

Jak postrzegamy marki samochodowe?

Aktualności 2011-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.