mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Co piąty rodzic nie posiada w samochodzie fotelika

Co piąty rodzic nie posiada w samochodzie fotelika

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Korporację Badawczą Pretendent dla programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault, aż co piąty rodzic nie posiada w samochodzie fotelika dla dziecka.

Co piąty rodzic nie posiada w samochodzie fotelika

Mimo że foteliki w razie wypadku ratują życie i zmniejszają ryzyko odniesienia poważnych obrażeń, ponad 20.5% kierowców-rodziców przewozi swoje dzieci bez specjalnego siedziska. Brak fotelika oznacza także złamanie przepisów ruchu drogowego, które nakazują przewożenie w fotelikach dzieci do 12 roku życia, których wzrost nie przekracza 150 cm.

 

 

Podczas podróży wakacyjnych niezwykle istotny jest także stan techniczny pojazdu. Przed dłuższą podróżą należy dokładnie sprawdzić sprawność samochodu. W aucie nigdy nie powinno zabraknąć odpowiednio wyposażonej apteczki, trójkąta ostrzegawczego, gaśnicy i latarki. Kierowca nie może być także pod wpływem alkoholu.

Warto pamiętać, że w upalne dni wnętrze samochodu może osiągnąć temperaturę 60 st. Celsjusza. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dziecka samego, zwłaszcza w zamkniętym samochodzie. Jest to śmiertelnie niebezpieczne.

Wysyłając dziecko na wakacje trzeba je także zaopatrzyć w światełka odblaskowe, gdyż w ciągu dnia oślepiające słońce poważnie zmniejsza widoczność pieszego na drodze. Przypominanie rodzicom o tym fakcie jest niezwykle istotne, ponieważ według badań Korporacji Badawczej Pretendent dla Renault, aż co czwarte dziecko w Polsce nie posiada odblasków. Spośród osób, które zadeklarowały, że ich dzieci posiadają światełka odblaskowe, aż 6.3% respondentów przyznało, że ich pociechy wcale z nich nie korzystają.


Podobne wiadomości:

Pakowanie walizek - jak bezpiecznie to robić cz.2

Pakowanie walizek - jak bezpiecznie to robić...

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

sajmon 2009-06-23

samo posiadanie fotelika też nie chroni dzieci, ciekawe ilu rodziców ma prawidłowo zamontowany fotelik i dokładnie zapiete dziecko, nie wspominając już o jakości niektórych fotelików...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross