mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Co słychać u Roberta Kubicy?

Co słychać u Roberta Kubicy?

Od pechowego upadku Roberta Kubicy minęło kilka dni i jak donoszą najnowsze informacje za tydzień Polak ma spróbować stawać na zoperowanej nodze. Wciąż jak bumerang powracają plotki dotyczące jego startów w Ferrari.

Co słychać u Roberta Kubicy?
Adam Malecki z Polskiego Radia przeprowadził wywiad z bardzo cenionym dziennikarzem włoskiego dziennika La Gazzetta dello Sport, Pino Allievim, który interesuje się karierą Kubicy od samego początku jego startów za kierownicą bolidu. Allievi był jednym z pierwszych ludzi, którzy odwiedzili Kubicę w szpitalu po wypadku, który miał miejsce rok temu podczas rajdu Ronde di Andora.

To czego możemy dowiedzieć się z wywiadu to bardzo nie wiele nowy szczegółów. Włoch podkreśla, że Robert cały czas przechodzi proces rehabilitacji i musimy czekać. Krakowianin codziennie ćwiczy po cztery, pięć godzin. Ostatnio złamana noga to nie problem, największą przeszkodą jest ręka i dłoń w której regenerują się nerwy. Jednak jest co raz lepiej.

W wywiadzie nie mogło zabraknąć tematu pt. "Kubica w Ferrari". Dziennikarz włoskiego dziennika sportowego twierdzi, że Scuderia jest od dłuższego czasu zainteresowana Kubicą. Zaznaczył, że jeśli Robert wróci do zdrowia i będzie mógł prowadzić bolid to w przyszłym roku zobaczymy polskiego kierowcę w czerwonym bolidzie. Według Allievi'ego Robert jeśli tylko będzie gotowy może bez problemu usiąść do symulatora Ferrari. Włoch stwierdził, że Ferrari w obecnej sytuacji nie wie do końca co robić.

Na pytanie red. Maleckiego, czy możliwe, jest, że Ferrari przedstawi Kubicę jako swojego kierowcę na razie testowego już w nadchodzący piątek Włoch odpowiedział twierdząco. Kilka dni wcześniej włoskie media donosiły, że Polak miałby zostać kierowcą testowym i pracować z Ferarri nad silnikiem V6 turbo, który ma wejść do F1 w 2014 roku. Oczywiście Ferrari wszystkim plotkom zaprzecza.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Robert Kubica Formuła 1 Ferrari F1 F1 Formula 1 F1

Podobne wiadomości:

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.