mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Co słychać u Szwedów?

Co słychać u Szwedów?

A konkretnie co dzieje się w Trollhättan, czyli jak wygląda sytuacja z marką Saab. Dziś wygasa "wstępna" umowa pomiędzy Saabem a chińskimi inwestorami Pang Da i Youngman.

Co słychać u Szwedów?
Umowa wygasa dziś,  ale producent cały czas chce kontynuować negocjacje. Największe zmartwienie Saaba to obecnie General Motors, poprzedni właściciel szwedzkiej marki. GM jest przeciwne transakcji z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze ta transakcja jest amerykanom nie na rękę, gdyż zagrozi to ich pozycji na rynku chińskim. Po drugie chińskie konsorcja będą miały dostęp do technologii GM a to byłoby jak strzał w kolano dla General Motors.

Według serwisu Automotive News nawet gdyby doszło do sprzedaży Saab oraz Spykera, który również jest na sprzedaż to właściciel obu marek, Swan nie był by wstanie pokryć długów które mają wynosić 187 200 000 mln dolarów. Zanosi się na to, że "telenowela" pod tytułem "Historia Saaba" będzie miała jeszcze kilka odcinków. Ciekawe tylko jak się zakończy?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab General Motors GM

Podobne wiadomości:

Koniec Saaba

auto motor i sport 0000-00-00

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.