mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Co słychać u Szwedów?

Co słychać u Szwedów?

A konkretnie co dzieje się w Trollhättan, czyli jak wygląda sytuacja z marką Saab. Dziś wygasa "wstępna" umowa pomiędzy Saabem a chińskimi inwestorami Pang Da i Youngman.

Co słychać u Szwedów?
Umowa wygasa dziś,  ale producent cały czas chce kontynuować negocjacje. Największe zmartwienie Saaba to obecnie General Motors, poprzedni właściciel szwedzkiej marki. GM jest przeciwne transakcji z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze ta transakcja jest amerykanom nie na rękę, gdyż zagrozi to ich pozycji na rynku chińskim. Po drugie chińskie konsorcja będą miały dostęp do technologii GM a to byłoby jak strzał w kolano dla General Motors.

Według serwisu Automotive News nawet gdyby doszło do sprzedaży Saab oraz Spykera, który również jest na sprzedaż to właściciel obu marek, Swan nie był by wstanie pokryć długów które mają wynosić 187 200 000 mln dolarów. Zanosi się na to, że "telenowela" pod tytułem "Historia Saaba" będzie miała jeszcze kilka odcinków. Ciekawe tylko jak się zakończy?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab General Motors GM

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic