Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Co słychać u Szwedów?

Co słychać u Szwedów?

A konkretnie co dzieje się w Trollhättan, czyli jak wygląda sytuacja z marką Saab. Dziś wygasa "wstępna" umowa pomiędzy Saabem a chińskimi inwestorami Pang Da i Youngman.

Co słychać u Szwedów?
Umowa wygasa dziś,  ale producent cały czas chce kontynuować negocjacje. Największe zmartwienie Saaba to obecnie General Motors, poprzedni właściciel szwedzkiej marki. GM jest przeciwne transakcji z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze ta transakcja jest amerykanom nie na rękę, gdyż zagrozi to ich pozycji na rynku chińskim. Po drugie chińskie konsorcja będą miały dostęp do technologii GM a to byłoby jak strzał w kolano dla General Motors.

Według serwisu Automotive News nawet gdyby doszło do sprzedaży Saab oraz Spykera, który również jest na sprzedaż to właściciel obu marek, Swan nie był by wstanie pokryć długów które mają wynosić 187 200 000 mln dolarów. Zanosi się na to, że "telenowela" pod tytułem "Historia Saaba" będzie miała jeszcze kilka odcinków. Ciekawe tylko jak się zakończy?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab General Motors GM

Podobne wiadomości:

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj