mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Co z Delphi w Polsce?

Co z Delphi w Polsce?

"Jednostki Delphi w Polsce są w dobrej kondycji finansowej, mają konkurencyjną strukturę kosztów oraz zróżnicowaną bazę klientów. Stale inwestujemy i zwiększamy zatrudnienie. Niektóre z naszych zakładów mają zapewnione kontrakty nawet do 2012 roku" - Marek Adamiak, prezes Delphi w Polsce.

Co z Delphi w Polsce?

Zakład w Krośnie zatrudnia 1,6 tys. osób, w Tychach - 740 osób. Jak zapewnia Marek Adamiak kondycja obu zakładów jest dobra. "Krośnieńska fabryka amortyzatorów jest w dobrej kondycji. W ostatnim czasie zakład rozpoczął produkcję dla nowych odbiorców, wiodących producentów samochodów. Jesteśmy też w trakcie wdrażania nowych projektów (red. czytaj: Delphi Krosno dla Audi). Zakład w Tychach jest również w bardzo dobrej kondycji - właśnie zwiększamy tam zarówno produkcję, jak i zatrudnienie, gdyż wytwarzane przez fabrykę układy kierownicze znalazły wielu nabywców. Delphi w Polsce ma sześć zakładów produkcyjnych i centrum techniczne w Krakowie - ośrodek badawczo-rozwojowy, do którego w ciągu najbliższych dwóch lat planujemy zatrudnić 200 inżynierów elektroników. Tego nie robi firma, które nie ma stabilnych planów na przyszłość. Stawiamy na nowoczesne technologie, w tym mechatronikę oraz zaawansowaną elektronikę dla przemysłu motoryzacyjnego. W 2005 łączna sprzedaż polskich spółek Delphi wyniosła 820 mln USD, a w bieżącym roku planowany jest dalszy wzrost przychodów" - podsumowuje.

Amerykański koncern Delphi, który w październiku ubiegłego roku ogłosił postępowanie naprawcze, poinformował ostatnio o zmniejszeniu w ubiegłym roku straty netto do 2,4 mld dolarów z 4,8 mld rok wcześniej. Przypomnijmy, z końcem marca Delphi rozpoczął realizację planu restrukturyzacji. Likwidacja 8500 etatów i zamknięcie lub sprzedaż 21 z 29 fabryk w Ameryce do 2008 roku ma dać oszczędności 450 mln dolarów rocznie.

Przeczytaj także:

Powrót Fabryki Amortyzatorów Krosno (2006-05-18)

Delphi a hamulce (2006-02-17)

Rozbudowa TCK Delphi (2005-11-03)


 


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~UFF 2007-02-05

Tychy są już sprzedane

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.