mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Co z Takata-Petri w Wałbrzychu?

Co z Takata-Petri w Wałbrzychu?

Firma Takata-Petri nie planuje obecnie przeprowadzać zwolnień grupowych. Jednak centrala grupy poważnie rozważa zamknięcie spółki w Wałbrzychu. Do dziś nie podjęto decyzji w tej sprawie. Według zarządu poziom zamówień gwarantuje nieprzerwane funkcjonowanie zakładu do końca sierpnia.

Co z Takata-Petri w Wałbrzychu?
„Centrala grupy Takata poinformowała zarząd naszej spółki, że zamknięcie zakładu w Wałbrzychu jest poważnie rozważaną opcją, jednak jest ona wciąż na etapie analiz i do dziś nie podjęto decyzji w tej sprawie. Jest to jedynie jedna z wielu możliwości związanych z dostosowywaniem koncernu do bieżących potrzeb - czytamy w oficjalnym oświadczeniu podpisanym przez zarząd zakładu. „Obecny poziom zamówień gwarantuje nieprzerwane funkcjonowanie zakładu do końca sierpnia bieżącego roku. Pragniemy również podkreślić, że jako firma szanująca prawo, zapewnimy przedstawicielom pracowników dostęp do informacji natychmiast, jeśli tylko sytuacja zakładu ulegnie zmianie - twierdzą zgodnie członkowie kadry kierowniczej.

Takata-Petri Parts to międzynarodowy koncern, dostarczający systemy bezpieczeństwa dla przemysłu motoryzacyjnego oraz wyposażenia samochodów. Koncern powstał w 2000 roku w wyniku połączenia Takata Europe z Petri Group - niemieckim dostawcą przemysłu motoryzacyjnego specjalizującego się głównie w produkcji kierownic obszytych skórą do ekskluzywnych modeli samochodów, poduszek powietrznych i plastikowych elementów wyposażenia wnętrz samochodów. Grupa posiada zakłady produkcyjne głównie w Niemczech, Polsce, Republice Czeskieji, Rumunii.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.