mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Co z Takata-Petri w Wałbrzychu?

Co z Takata-Petri w Wałbrzychu?

Firma Takata-Petri nie planuje obecnie przeprowadzać zwolnień grupowych. Jednak centrala grupy poważnie rozważa zamknięcie spółki w Wałbrzychu. Do dziś nie podjęto decyzji w tej sprawie. Według zarządu poziom zamówień gwarantuje nieprzerwane funkcjonowanie zakładu do końca sierpnia.

Co z Takata-Petri w Wałbrzychu?
„Centrala grupy Takata poinformowała zarząd naszej spółki, że zamknięcie zakładu w Wałbrzychu jest poważnie rozważaną opcją, jednak jest ona wciąż na etapie analiz i do dziś nie podjęto decyzji w tej sprawie. Jest to jedynie jedna z wielu możliwości związanych z dostosowywaniem koncernu do bieżących potrzeb - czytamy w oficjalnym oświadczeniu podpisanym przez zarząd zakładu. „Obecny poziom zamówień gwarantuje nieprzerwane funkcjonowanie zakładu do końca sierpnia bieżącego roku. Pragniemy również podkreślić, że jako firma szanująca prawo, zapewnimy przedstawicielom pracowników dostęp do informacji natychmiast, jeśli tylko sytuacja zakładu ulegnie zmianie - twierdzą zgodnie członkowie kadry kierowniczej.

Takata-Petri Parts to międzynarodowy koncern, dostarczający systemy bezpieczeństwa dla przemysłu motoryzacyjnego oraz wyposażenia samochodów. Koncern powstał w 2000 roku w wyniku połączenia Takata Europe z Petri Group - niemieckim dostawcą przemysłu motoryzacyjnego specjalizującego się głównie w produkcji kierownic obszytych skórą do ekskluzywnych modeli samochodów, poduszek powietrznych i plastikowych elementów wyposażenia wnętrz samochodów. Grupa posiada zakłady produkcyjne głównie w Niemczech, Polsce, Republice Czeskieji, Rumunii.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Koleos - znamy polskie ceny
Renault Koleos - znamy polskie ceny
Polski importer samochodów marki Renault opublikował cennik nowego Renault Koleos. Wiemy, ile trzeba zapłacić za podstawową wersję francuskiego SUV-a.