mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Colin McRae nie żyje!

Colin McRae nie żyje!

Jeden z najznakomitszych kierowców rajdowych świata, Colin McRae, zginął wczoraj w wypadku. Nie zdarzyło się to jednak za kierownicą samochodu. Helikopter "Latającego Szkota" rozbił się nieopodal jego domu w szkockim Lanarkshire. Wraz z nim zginęli członkowie jego rodziny.

Colin McRae nie żyje!

Do tej tragedii doszło 15 września 2007 roku, około godziny 16. Śmigłowiec Squirrel należący do znanego rajdowca stanął w płomieniach po tym jak w niewyjaśnionych okolicznościach runął na ziemię. Na miejscu zginęli wszyscy pasażerowie. Według informacji, które podała lokalna policja na pokładzie helikoptera znajdowały się cztery osoby.

Według pierwszych informacji jakie pojawiły się w eterze, nie było pewności kto tak naprawdę był na pokładzie. Jednak parę godzin później osoby współpracujące blisko z Colinem McRae potwierdziły spekulacje. W helikopterze, oprócz samego McRae, leciał jeszcze jego syn oraz dwie osoby.

Doniesienia zostały potwierdzone przez agenta "Latającego Szkota", Jean-Eric Freudiger, który w rozmowie z bratem rajdowca dowiedział się, że to on pilotował helikopter Squirrel: "Usłyszałem, że to Colin sterował śmigłowcem. Nie wierzę jednak w to, iż mógł to być błąd mojego przyjaciela, gdyż był on bardzo ostrożnym pilotem. Współpracowaliśmy i byliśmy przyjaciółmi przez siedem lat. Był on najlepszą osobą jaką mogłem spotkać w moim życiu."

Rodzina i wszyscy współpracownicy kierowcy są w ogromnym szoku po tym wydarzeniu. Dziennikarzom nie udało się skontaktować z Alisson McRae, żoną rajdowca, której na pewno nie było na pokładzie. Colin McRae posiadał aktualną licencję na latanie helikopterem oraz sześcioosobowym prywatnym samolotem. Oba środki transportu używał do przemieszczania się pomiędzy rezydencjami umiejscowionymi w Monako, Szkocji oraz Majorce.

Komentuj:

~E@gle 2007-10-21

to przykre ze niezyjesz:(nigdy Cie niezapomnimy!!! pozostaniesz w historii na zawsze. Jestes mistrzem nad mistrzami zaden kierowca sie z toba nierownal i niebedzie !

~Relax 2007-09-16

Odszedl moj idol i jego niesamowite szybkie i efektowne przejazdy.

~gonzo 2007-09-16

[']['][']['][']['] wielki kierowca i wielki czlowiek

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.