mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Colin w Skodzie

Colin w Skodzie

Szkot Colin McRae wystartuje za kierownicą fabrycznej Fabii WRC w zbliżającym sie rajdzie Wielkiej Brytanii. Będzie to jego pierwszy start od zakończenia kariery w WRC w 2003 roku.

Colin w Skodzie

Zespół Skoda Motorsport, biorący udział w Mistrzostwach Świata WRC, zatrudnił Colina McRae jako kierowcę jednej z fabrycznie wystawianych Fabii. W odbywającej się w dniach 15-18 września 12 eliminacji tegorocznego czempionatu "McCrash" (Colin zawdzięcza ten przydomek efektownym wypadkom swojego autorstwa), na prawym fotelu wspierał go będzie były pilot Nicky Grist.

Po zeszłorocznych asfaltowych testach Skody Fabia WRC przed rajdem Katalonii w Hiszpanii, teraz Colin pojedzie na serio w szutrowej, jednej z najtrudniejszych w całym sezonie eliminacji. Oczywiście wcześniej czekają go intensywne testy, aby dostroić samochód do swoich preferencji i specyfiki długich, szybkich i częstokroć mokrych oesów Walii.

Od dwóch lat, kiedy to McRae nie znalazł zatrudnienia w żadnym z zespołów fabrycznych startujących w WRC, Szkot startował okazjonalnie, między innymi w czterech rajdach terenowych (20 miejsce w Dakarze 2003 i wygrana w portugalskim Baja Portalegre). Rok temu wziął także udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Jak powiedział Joan Sureda, szef zespołu Skoda Motorsport, liczy on na doświadczenie z ponad 143 rajdów WRC, w których McRae miał okazję startować w swojej karierze. Firma zwraca także uwagę na wkład Colina w rozwój Fabii, co może znaczy, że producent nie zamierza wycofywać się z rajdów, pomimo bardzo słabych wyników - ostatnie miejsce w tabeli producentów sezonu 2005, bez szans na awans.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.