mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Colt podbija serca Europejczyków

Colt podbija serca Europejczyków

Nowy miejski model Mitsubishi o nazwie Colt spotkał się z najwyższym uznaniem klientów i mediów. Od momentu europejskiej premiery tego auta sprzedano już 6.400 samochodów.

Mitsubishi Colt znalazł się na liście najbardziej pożądanych samochodów (obok Lamborghini Murcielago Roadster i BMW M5), na zakup których warto oszczędzać ("Start Saving list") prestiżowego brytyjskiego miesięcznika CAR (wydanie lipiec 2004). We Włoszech Colt otrzymał nominację w konkursie "World Car Award" czasopisma MOTOR i znalazł się na liście finalistów. Auto jest również nominowane do udziału w prestiżowym konkursie Car Of The Year 2005.

Japońska wersja Colta, która zasadniczo różni się od europejskiego modelu, produkowanego w Holandii, została również gorąco przyjęta – od momentu premiery tego auta w listopadzie 2002 roku do końca kwietnia 2004 roku sprzedano ponad 92.000 takich samochodów.

Colt to najważniejszy samochód w historii Mitsubishi Motors w Europie od jej debiutu w roku 1974 oraz pierwszy pojazd segmentu B. Europejska sprzedaż tego samochodu rozpoczęła się w Portugalii w kwietniu bieżącego roku, a w czerwcu auto pojawiło się także we Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Luksemburgu, Holandii, Szwajcarii, Irlandii i Austrii. We wrześniu Colt zadebiutuje w krajach skandynawskich, Polsce i pozostałych krajach Europy Centralnej i Wschodniej. W 2004 roku Mitsubishi zamierza sprzedać 35.000 takich aut, a plany od 2005 zakładają 100.000 Coltów rocznie.

Gama samochodów o nazwie Colt zostanie wzbogacona o model 3-drzwiowy (CZ3) oraz sportową wersję tego auta (CZT) z turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1.5 l. o mocy 150 KM . Światowa premiera modeli CZ3 i CZT odbędzie się podczas zbliżającej się Wystawy Motoryzacyjnej Paris Motor Show, a w salonach pojawią się w przyszłym roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!