mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Concierge zatankuje i umyje Volvo

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Nie lubisz odwiedzać stacji benzynowej, a tym bardziej czekać w kolejce na myjni? Volvo ma na to sposób. Szwedzki producent uruchamia usługę Concierge Service, dzięki której właściciel nie będzie musiał skupiać się na wielu czynnościach związanych z obsługą pojazdu.

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Jeszcze kilka lat temu usługa concierge była zarezerwowana dla najbardziej luksusowych produktów. Teraz będzie można z niej korzystać mając Volvo. Wystarczy, że odpalimy aplikację On Call, która  obecnie pozwala sprawdzić poziom paliwa, a także zdalnie otworzyć drzwi. Już niebawem dojdą do niej kolejne funkcjonalności, takie jak tankowanie, mycie lub wizyta w serwisie.

Po wysłaniu zgłoszenia concierge pojawi się w miejscu, gdzie zaparkowaliśmy Volvo. Otrzyma do niego jednorazowy klucz cyfrowy, który pozwoli nie tylko otworzyć samochód, ale także go uruchomić i odjechać. Dostęp będzie możliwy tylko w określonym miejscu i czasie. Po wykonaniu usługi concierge odstawi samochód w wybrane miejsce lub lokalizację, z której zabrał samochód.

Opcja tankowania sprawi, że pod wskazany adres przyjedzie samochód z paliwem i uzupełni bak do pełna. Wystarczy, że samochód będzie zaparkowany, a dostęp do niego nie będzie utrudniony. Podobną usługę w fazie testowej zaproponował Bentley, ale tylko dla wybranych klientów.

Przedstawiciele szwedzkiej marki obliczyli, że w ciągu tygodnia każda z tych czynności plus ewentualne serwisowanie samochodu mogą zając co najmniej kilka godzin. Volvo chce zwrócić ten czas kierowcom, żeby mogli go wykorzystać na przyjemniejsze rzeczy, a ich życie stało się prostsze.

Projekt Concierge Service zostanie na początek uruchomiony pilotażowo w rejonie San Francisco. Będą mogli z niego skorzystać wybrani klienci posiadający modele XC90 i S90. Jeżeli usługa spodoba się klientom, trafi w nowe lokalizacje.

Jakiś czas temu Volvo przeprowadziło ankietę, z której wynikało , że 70 proc. klientów skorzystałoby z usługi tankowania. Aż 56 proc. klientów nie miałoby nic przeciwko temu, żeby ktoś wyręczył je podczas wizycie w serwisie, a 49 proc. jest zainteresowanych podstawieniem samochodu zaparkowanego w innym miejscu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 258 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Volvo S90
Volvo S90
Cena podstawowa już od: 185 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Volvo S90, V90 i XC90 - duże zmiany w gamie

auto motor i sport 2016-11-23

Szwedzki producent przygotował duża ilość aktualizacji dla swoich flagowych modeli. W autach debiutują nowe silnik i rozszerzone multimedia.

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

~miky 2016-11-30

według mnie, bardzo fajna sprawa, znam takich którzy są idealnymi klientami, na przykład na pomoc w tankowaniu ;), a poważnie, myślę, że zaoszczędzenie paru godzin to nie w kij dmuchał, coś mi się wydaje, że tylko volvo bierze pod uwagę wymagania - realne współczesnych kierowców, i Szwedzi pod tym względem należą do czołówki innowatorów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.