mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Conecto G: nowy miejski autobus Mercedesa

Conecto G: nowy miejski autobus Mercedesa

Mercedes rozszerza swoją gamę autobusów miejskich o czterodrzwiowy, niskopodłogowy autobus przegubowy Conecto G. Autobus ten przeznaczony jest dla rynków Europy Środkowej i Wschodniej.

Dzięki bowiem swojej długości 18 metrów Mercedes Conecto G może przewieźć 148 pasażerów, a tym samym obniża wyraźnie koszty eksploatacji oraz koszty osobowe, a jednocześnie jest bardziej korzystny ze względu na mniejsze zanieczyszczenie powietrza. Według koncernu nowy autobus jest niezwykle wytrzymały i charakteryzuje się najwyższą niezawodnością i długim okresem eksploatacji.

Technika niskopodłogowa ułatwia dostęp do środka osobom ograniczonym ruchowo a także rodzicom z wózkami. Wchodzenie na poziomie przystanku znacznie ułatwia dostępna na życzenie funkcja kneelingu. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniają montowane na wszystkich kołach hamulce tarczowe, elektroniczny układ hamulcowy (EBS) i ABS. Dzięki ekologicznym rozwiązaniom w zakresie napędu, zwłaszcza technologii BlueTec dla silników wysokoprężnych w oparciu o SCR (Selective Catalytic Reduction – selektywną redukcję katalityczną), autobus spełnia normy emisji spalin Euro 4 oraz Euro 5.

Za napęd autobusu Conecto G odpowiada sześciocylindrowy silnik rzędowy OM 457 LA o pojemności 12 litrów i mocy 354 KM w połączeniu z sześciostopniową automatyczną skrzynia biegów ZF. Jego maksymalny moment obrotowy 1600 Nm dostępny jest już przy prędkości 1.100 obr/min.
Tematy w artykule: Evobus

Podobne wiadomości:

Systemy przeciwpożarowe standardem w europejskich autobusach

Systemy przeciwpożarowe standardem w...

Aktualności 2010-05-31

Tytuł ?Bus of the Year 2009? dla autobusu Setra S 415 NF

Tytuł ?Bus of the Year 2009? dla autobusu...

Aktualności 2008-09-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wożenia dowodu rejestracyjnego i polisy OC – co w razie stłuczki?
Koniec wożenia dowodu rejestracyjnego i polisy OC – co w razie stłuczki?
Od 1 października kierowcy w Polsce nie są karani za brak dowodu rejestracyjnego i dowodu posiadania polisy OC. Jak to wygląda w praktyce?