mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Conecto G: nowy miejski autobus Mercedesa

Conecto G: nowy miejski autobus Mercedesa

Mercedes rozszerza swoją gamę autobusów miejskich o czterodrzwiowy, niskopodłogowy autobus przegubowy Conecto G. Autobus ten przeznaczony jest dla rynków Europy Środkowej i Wschodniej.

Dzięki bowiem swojej długości 18 metrów Mercedes Conecto G może przewieźć 148 pasażerów, a tym samym obniża wyraźnie koszty eksploatacji oraz koszty osobowe, a jednocześnie jest bardziej korzystny ze względu na mniejsze zanieczyszczenie powietrza. Według koncernu nowy autobus jest niezwykle wytrzymały i charakteryzuje się najwyższą niezawodnością i długim okresem eksploatacji.

Technika niskopodłogowa ułatwia dostęp do środka osobom ograniczonym ruchowo a także rodzicom z wózkami. Wchodzenie na poziomie przystanku znacznie ułatwia dostępna na życzenie funkcja kneelingu. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniają montowane na wszystkich kołach hamulce tarczowe, elektroniczny układ hamulcowy (EBS) i ABS. Dzięki ekologicznym rozwiązaniom w zakresie napędu, zwłaszcza technologii BlueTec dla silników wysokoprężnych w oparciu o SCR (Selective Catalytic Reduction – selektywną redukcję katalityczną), autobus spełnia normy emisji spalin Euro 4 oraz Euro 5.

Za napęd autobusu Conecto G odpowiada sześciocylindrowy silnik rzędowy OM 457 LA o pojemności 12 litrów i mocy 354 KM w połączeniu z sześciostopniową automatyczną skrzynia biegów ZF. Jego maksymalny moment obrotowy 1600 Nm dostępny jest już przy prędkości 1.100 obr/min.
Tematy w artykule: Evobus

Podobne wiadomości:

Systemy przeciwpożarowe standardem w europejskich autobusach

Systemy przeciwpożarowe standardem w...

Aktualności 2010-05-31

Evobus inwestuje w Czechach

Evobus inwestuje w Czechach

Aktualności 2006-04-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.