mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Continental HD HYBRID - oponą roku w Hiszpanii

Continental HD HYBRID - oponą roku w Hiszpanii

Jury wyłonione przez hiszpańskie wydawnictwo „Grupo Tecnipublicaciones” przyznało oponie Continental HD HYBRID przeznaczonej do pojazdów użytkowych tytuł hiszpańskiej opony roku 2011 – „Neumático del Año en España 2011”.

Continental HD HYBRID - oponą roku w Hiszpanii
Przyznawana w Hiszpanii corocznie od 2000 roku nagroda już po raz czwarty trafiła do firmy Continental. Po oponie HDR w 2000 roku, HSR1 w 2003 roku i HTR2 w 2009 roku obecnie tytułem może się poszczycić uniwersalna opona Continental HD Hybrid przeznaczona do pojazdów użytkowych. W walce o tytuł zmierzyła się z ogumieniem Bridgestone Ecopia, Goodyear Marathon LHT II, Hankook E-Cube, Pirelli ST:01 i wreszcie Dunlop SP 244.

O wysokim prestiżu nagrody świadczy skład jury. Znaleźli się w nim eksperci z branży ogumienia, przedstawiciele stacji obsługi i punktów sprzedaży specjalizujących się w oponach, a także znakomici dziennikarze ze specjalistycznej prasy. Przyznając tytuł, jury doceniło zaangażowanie producenta w obszarze innowacyjnych technologii w dziedzinie ogumienia pojazdów, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa, zminimalizowania groźby poślizgu, obniżenia uciążliwości dla naturalnego środowiska i redukcji zużycia paliwa.

Uroczyste wręczenie nagrody „Opona roku 2011 w Hiszpanii” odbyło się w Madrycie pod koniec lutego. Wyróżnienie w kategorii pojazdów użytkowych odebrali dyrektor ds. sprzedaży w pionie pojazdów ciężarowych Juan Uruburu oraz dyrektor ds. marketingu w tymże pionie Frank Deuter.

HD HYBRID to uniwersalna opona stosowana na osi napędowej w pojazdach przeznaczonych zarówno do przewozów dalekobieżnych, jak i transportu o zasięgu regionalnym. Umieszczając to ogumienie w swej ofercie, Continental wychodzi naprzeciw zmieniającym się potrzebom klientów, którzy pragną eksploatować swoją flotę w sposób bardziej elastyczny na zróżnicowanych dystansach.

Podobne wiadomości:

Pirelli gra w kolory

auto motor i sport 0000-00-00

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

Aktualności 2015-07-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross