mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Continental i etykietowanie opon

Continental i etykietowanie opon

W związku z wprowadzonym od początku listopada tego roku obowiązkiem etykietowania opon, Continental dokonał klasyfikacji wszystkich opon do pojazdów użytkowych.

Continental i etykietowanie opon
Mający swoja siedzibę w Hanowerze producent opon przetestował w czerwcu 2012 r. około 500 opon do samochodów ciężarowych i autobusów zgodnie z metodami testowymi zalecanymi przez UE. Na podstawie przeprowadzonych testów określono wszystkie właściwe wartości i zaklasyfikowano każdy typ opony w każdym rozmiarze stosownie do jego efektywności energetycznej, przyczepności na mokrej nawierzchni i zewnętrznego poziomu emisji hałasu. Komisja Europejska uzgodniła trzy kategorie głównie z uwagi na kwestię ochrony środowiska oraz ułatwienie klientom porównywania opon pod kątem bezpieczeństwa, ekonomii i aspektów środowiskowych.
Continental zintegrował wszystkie dane z pomiarów ogumienia w istniejących wewnętrznych i zewnętrznych systemach SAP i udostępnił je sprzedawcom detalicznym. W przyszłości, sprzedawcy będą w stanie zapewnić potencjalnym i istniejącym klientom informacje na temat zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz emisji hałasu dla poszczególnych modeli. W odróżnieniu od opon do samochodów osobowych i pojazdów transportowych, na oponach do samochodów ciężarowych i autobusów nie będzie przyklejana etykieta UE. Zamiast tego, Continental i jego partnerzy handlowi będą umieszczać odpowiednie dane w dokumentacji technicznej produktu, w salonach sprzedaży, w internecie oraz na fakturach.
Herbert Mensching, Dyrektor Zarządzający ds. Marketingu i Sprzedaży Opon do Pojazdów Ciężarowych w Regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, mówi: „Producenci i sprzedawcy opon będą musieli przeprowadzić jeszcze wiele badań. Cechy takie jak przebieg, właściwości jezdne i czas życia opony nie są uwzględnione na etykiecie, ale są one istotne podczas dokonywania wyboru opon, a przede wszystkim ważne dla osiągnięcia najniższych możliwych ogólnych kosztów floty”.
Dyrektywa UE 1222/2009 dotycząca obowiązkowego etykietowania nowych opon wchodzi w życie od 1 listopada 2012 r. W przypadku opon wyprodukowanych po 1 lipca i sprzedawanych po 1 listopada, zmierzone wartości będą musiały być wskazane zgodnie z regulacjami UE w zakresie etykietowania opon. Ma to zastosowanie do wszystkich opon do samochodów osobowych, transportowych, ciężarowych i autobusów sprzedawanych w Europie. Continental wspiera wprowadzenie nowych etykiet UE na opony, ponieważ pozwala to zapewnić większą przejrzystość podczas wyboru opon. Jednakże, informacje podane na etykiecie zapewniają tylko wstępny punkt odniesienia i nie mogą one zastąpić porady wyspecjalizowanego sprzedawcy.

Podobne wiadomości:

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Nowy Bentley Continental GT Speed

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~elx 2012-07-09

Właśnie dlatego napisałem, że to jedyny pożyteczny przejaw biurokratyczności Brukseli.

~Krystyna 2012-07-09

no wlasnie, ja nigdy nie wsytdze się ze czegos w sklepie nie wiem, bo jednak jestem tylo laikiem ? po to szukam pomocy u kogos kto się na tym zna : )

~Past 2012-07-09

Krystyna ? racja. Chociaż w porządnym sklepie czy to AGD czy motoryzacyjnym powinien być konsultant, który bezstronnie doradzi. W Motoricus.com możesz nawet skorzystać z konsultanta telefonicznie, mają specjalną infolinię, gdzie doradzają. Szkoda, że to jeszcze nie jest to standard u wszystkich przedsiębiorców.

~Krystyna 2012-07-09

to bardzo dobry pomysł z tymi nalepkami ? początkujący kierowca nie zna się na takich rzeczach i często może kupić coś co jest niezbyt dobre, a przecież opony to najwazniejsza czesc samochodu, która się często zmienia : )

~elx 2012-07-09

To chyba jedyny przejaw zamiłowania Brukseli do opisywania wszystkiego i tabelkowania, który jakoś może się przysłużyć człowiekowi, tak samo jak na sprzętach AGD.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando