mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Continental na IAA

Continental na IAA

Podczas 64. targów IAA Commercial Vehicles Continental przedstawi nową generację opon. Będzie to najszerzej zakrojona ofensywa produktowa w zakresie opon do pojazdów ciężarowych i autobusów w ponad 140-letniej historii koncernu z Hanoweru.

Continental na IAA
Od połowy 2013 roku na całym świecie Continental będzie stopniowo wymieniać wszystkie swoje opony na oś kierowaną, oś napędową, oś naczepową i do autobusów na ich nową, trzecią generację. Bazę dla niej stanowić będzie udana druga generacja opon.

Najnowsze opony przejmują znakomite własności swoich poprzedników, np. wysokie przebiegi, niskie opory toczenia, najwyższy poziom bezpieczeństwa i wysokiej jakości karkas z doskonałą zdolnością do bieżnikowania, zapewniając przy tym wyższą użyteczność.
Głównym celem projektantów opon była dalsza redukcja kosztów obsługi parku samochodowego dla klientów.
- „Dzięki bieżnikom nowej generacji dostarczamy klientom z branży transportowej i logistycznej zaawansowane technologicznie opony, które pozwolą im zwiększyć wydajność w obliczu rosnącej konkurencji” – twierdzi Herbert Mensching, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży działu opon do pojazdów ciężarowych na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Po raz pierwszy w segmencie opon do autobusów firma Continental wprowadza kompletną ofertę opon dla konkretnej grupy docelowej. Produkty zostały opracowane specjalnie z myślą o bezpieczeństwie i komforcie pasażerów.

Zróżnicowane warunki użytkowania opon w transporcie pasażerskim i towarów wymagają dostosowania wszystkich ich parametrów do odpowiednich potrzeb. Dlatego w trakcie opracowywania opon nowej generacji zmieniono praktycznie wszystko. Inżynierowie udoskonalili zarówno wzór bieżnika, jak i mieszankę gumową, konstrukcję opasania, osnowy i stopki. W efekcie opory toczenia poszczególnych rodzajów opon, np. opony naczepowej Conti EcoPlus HT3, udało się ograniczyć do niespełna czterech kilogramów na tonę, co oznacza że osiągnęły one klasę A efektywności energetycznej na unijnej etykiecie opon. Nowe opony skuteczniej spełniają również wysokie oczekiwania stawiane firmie Continental w odniesieniu do wielu cykli życia oraz bieżnikowania. Dzięki dopracowanemu karkasowi zwiększono trwałość opony, a tym samym jej zdolność do bieżnikowania.

Nową generację opon zainaugurują opony autobusowe. W sprzedaży pojawią się one w drugim kwartale 2013 roku. Nowe opony dla transportu pasażerskiego, których można używać na wszystkich osiach (Conti Coach, Conti CityPlus i Conti Urban), opracowano z myślą o wysokim poziomie bezpieczeństwa i ekonomii. Nowa konstrukcja bieżnika z głębokimi lamelami umożliwia znaczne wydłużenie przebiegów przy wysokim poziomie komfortu i najlepszej przyczepności przez cały okres eksploatacji opony, w szczególności na mokrej nawierzchni. Innowacje w dziedzinie materiałów znacznie ograniczyły opory toczenia w porównaniu z ostatnią generacją.

Conti CityPlus to całkowicie nowa seria opon, która została skonfigurowana pod kątem szczególnych wymagań regionalnego transportu pasażerskiego. Ambitnym celem podczas opracowywania opon było ograniczenie zużycia przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa i ekonomii. Opony Continental trzeciej generacji dla transportu pasażerskiego, podobnie jak ich odpowiedniki w transporcie towarowym, zoptymalizowano pod kątem jak największych korzyści dla klienta i zaprojektowano tak, by znacznie podnieść poziom efektywności w transporcie pasażerskim. Premiera opony Conti Coach HA3 i opony naczepowej Conti EcoPlus HT3 nastąpi na targach IAA Commercial Vehicles w Hanowerze (hala 17, stoisko A06–B05).

Podobne wiadomości:

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.