mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Continental na przekór kryzysowi

Continental na przekór kryzysowi

W trudnych dla rynku czasach dział opon ciężarowych Continental ogłosił największą w swojej historii ofensywę nowych produktów. Firma rozszerza ofertę i planuje zwiększyć udział w rynku opon do pojazdów ciężarowych. W połowie kwietnia tego roku zaprezentowane zostaną nowe serie opon R, L oraz W do pojazdów ciężarowych. Planowanych jest osiem nowych typów w pięciu rozmiarach: 295/80, 315/80, 315/70, 295/60 i 315/60.

Continental na przekór kryzysowi

Nowa generacja opon została opracowana całkowicie od początku z wykorzystaniem najwyższej jakości wytrzymałych materiałów oraz z myślą o zredukowaniu kosztów ponoszonych przez firmy z branży transportowej. Największe zalety tych opon to jeszcze dłuższa żywotność, zauważalnie mniejsze zużycie paliwa i znaczny wzrost poziomu bezpieczeństwa. Punktem wyjścia była dla Continentala jakość oraz nowa technologia produkcji opasania, które składa się z 4 warstw kordu pochłaniającego siły, zapobiegając deformacjom i niepożądanym ruchom opony. Zapewnia to bardziej stabilną i bezpieczniejszą jazdę.

Wszystkie opony wyposażone są w system Air-Keep, zaprezentowany po raz pierwszy w modelu HTR 2. System utrzymuje stałe ciśnienie w oponach o 50% dłużej niż dotychczas, co w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy oporu toczenia, a w rezultacie oznacz mniejsze zużycie paliwa. Opony serii L i R będą dostępne na rynku od kwietnia, natomiast opony zimowe od lipca 2009 r.

Do końca 2010 r. Continental odświeży swoją ofertę dla przemysłu transportowego, w tym dla segmentu pojazdów użytkowych, stając się firmą o najnowocześniejszej gamie produktów i znakomitych wynikach finansowych. W segmencie transportu towarów 80 procent dochodów Continental pochodzi właśnie ze sprzedaży opon do pojazdów ciężarowych.

- Obecna ofensywa produktów jest dla nas niepowtarzalną szansą na kolejne umocnienie naszej pozycji na rynku i wyjście z aktualnego kryzysu ekonomicznego silniejszym- wyjaśnia Herbert Mensching, Dyrektor Generalny ds. Marketingu i Sprzedaży Continental.

Tematy w artykule: opony opony Continental ciężarowe

Podobne wiadomości:

VAT można jednak odliczać!

auto motor i sport 0000-00-00

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczna Kia Niro EV w 2018 roku w Polsce
Elektryczna Kia Niro EV w 2018 roku w Polsce
Kia zapowiedziała właśnie, że w pełni elektryczna Kia Niro EV pojawi się w polskiej ofercie marki jeszcze w czwartym kwartale 2018 roku. Auto ma mieć 450 kilometrów zasięgu.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi