mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Continental: nadchodzi czas opon uniwersalnych

Continental: nadchodzi czas opon uniwersalnych

Continental przewiduje, że w ciągu następnych pięciu lat zmieni się zapotrzebowanie na opony do pojazdów użytkowych w branży transportu towarów. Na rynku zaczną dominować opony wielofunkcyjne, takie jak najnowsze HD HYBRID,  które mogą być wykorzystywane zarówno na dalekich trasach, jak i w transporcie regionalnym.

Continental: nadchodzi czas opon uniwersalnych
Dzięki szerokiemu spektrum zastosowań opony takie jak najnowsze HD HYBRID powinny być coraz częściej wykorzystywane przez firmy transportowe. Nowy produkt Continentala ma wg producenta jeszcze większe przebiegi niż podobne modele HDL2 i HDR2, także wykorzystywane w transporcie długodystansowym i regionalnym. Ma również lepsze parametry w zakresie oporów toczenia i wydajności energetycznej.
 
Jak podkreśla Krzysztof Brewka, menadżer ds. biznesu flotowego Continental Opony Polska odpowiedzialny za opony do pojazdów użytkowych, HD HYBRID to najlepszy wybór dla operatorów flot, którzy nie dzielą swoich pojazdów na te pokonujące dalekie trasy oraz te pracujące w danym regionie.
 
– Dzisiaj firmy przewozowe muszą być elastyczne w wykorzystywaniu swoich pojazdów jak nigdy przedtem. Powoli zanika podział na trasy długodystansowe i regionalne a przewoźnicy stawiają oponom zupełnie nowe wymagania. Właśnie z myślą o tym opracowaliśmy HD HYBRID. Opona ta jest odpowiednia dla obydwu światów - mówi Brewka.
 
HD HYBRID ma zdominować za kilka lat sektor opon na oś napędową. Continental przewiduje, że stanowić ona będzie także połowę portfolio Continentala w zakresie opon na oś napędową. Do tej pory ten segment jest zdominowany przez całoroczną oponę regionalną HDR2.
 
Zmiany na rynku ma przyspieszyć także zintegrowany program bieżnikowania opon. Przewoźnicy mogą zamówić oponę HD HYBRID jako następcę modeli HDL2 i HDR2 ponieważ wszystkie opony ciężarowe serii L / R i HYBRID mają identyczne karkasy.

Podobne wiadomości:

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wielton podbija Europę
Wielton podbija Europę
Firma Wielton to trzeci największy producent przyczep i naczep w Europie. Spółka z Wielunia zainwestuje około 6,5 mln złotych w mieście Abidżan, leżącym na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Powstanie tam montownia.
Odgadnij model Odgadnij model