mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Continental planuje inwestycje

Continental planuje inwestycje

Dzięki doskonałym wynikom finansowym uzyskanym w 2011 roku, firma Continental zamierza przeznaczyć znaczą część zysku na finansowanie nowych inwestycji w krajach BRIC (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny). Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju inwestycje pochłoną do 500 mln € rocznie, a nowe zakłady w regionach rozwijających się będą obsługiwać przede wszystkim rynki lokalne.

Continental planuje inwestycje
Dział Opon Continental, wiodącego światowego dostawcy opon, zakończył rok 2011 sukcesem. „Z łączną sprzedażą opon w wysokości 8,8 mld € (36 mld PLN) i zyskiem operacyjnym około 1,2 mld € (4,9 mld PLN), osiągnęliśmy w wymagającym środowisku wzrost, który jest wciąż o 7 procent wyższy od doskonałego wyniku z roku ubiegłego” – mówi Nikolai Setzer, członek zarządu firmy oraz dyrektor Działu Opon. – „Biorąc pod uwagę bardzo wysoki wpływ finansowy Rubber Group – około 1 mld € (4,1 mld PLN) – związany z wyższymi cenami surowców, jesteśmy dumni z naszego wkładu w zyski Continental Corporation i zamierzamy je przeznaczyć na finansowanie naszej strategii rozwoju” – dodaje Nikolai Setzer.

W 2011 roku Dział Opon sprzedał na całym świecie około 124 mln opon do samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych oraz 7 mln opon do pojazdów użytkowych. Na koniec grudnia 2011 r. dział ten zatrudniał 41.135 pracowników na całym świecie i posiadał 22 ośrodki produkcji i rozwoju. Pomimo oczekiwanego spowolnienia produkcji pojazdów w kluczowym regionie sprzedaży w Europie, Nikolai Setzer podkreśla, że Continental spodziewa się w 2012 roku wzrostu o ponad 5 procent.

Continental dostrzega ogromny potencjał wzrostu w krajach BRIC (Brazylia, Rosja, Indie i Chiny). Celem wartego ok 1 mld € programu inwestycyjnego było zaangażowanie się w rozwój w najbardziej obiecujących regionach oraz odpowiednie dostosowanie wielkości produkcji opon w taki sposób, aby przygotować się do zaspokajania potrzeb w perspektywie długoterminowej. Projekt mający na celu podwojenie zdolności produkcyjnych w Camacari w Brazylii rozpoczął się na początku roku 2011, zaś budowa nowego zakładu w Kałudze w Rosji została zapoczątkowana w listopadzie. W Indiach, po nabyciu Modi Tyres Company Ltd., Koncern planuje rozpoczęcie produkcji opon do samochodów osobowych i lekkich samochodów dostwczych, jak również rozszerzenie produkcji opon do pojazdow użytkowych na rynek lokalny. Ponadto w USA planowane jest rozpoczęcie budowy nowego zakładu w Sumer w Południowej Karolinie oraz rozbudowa istniejącego zakładu w Mount Vernon w Illinois. Te nowe ośrodki produkcyjne będą zaspokajać przede wszystkim potrzeby swoich odpowiednich rynków lokalnych. Około 300-500 mln € będzie corocznie inwestowane w rozwój istniejących obiektów, co pozwoli Continental wykorzystać potencjał wzrostu na całym świecie.

Bardzo dobre wyniki Continental osiągnął również w zakresie produkcji opon na potrzeby wyposażenia oryginalnego do samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych. Jedna trzecia wszystkich samochodów osobowych produkowanych w Europie i jedna szósta w USA schodziła z linii produkcyjnej z oponami Continental. W Chinach i Rosji firma przygotowała się już do rozpoczęcia działalności związanej z wyposażeniem oryginalnym w nowych zakładach. Oprócz konwencjonalnych produktów, Continental skupia się także na innowacjach takich jak specjalne opony do samochodów elektrycznych. „Co za tym idzie, jesteśmy aktywnie zaangażowani w kształtowanie jednego z najważniejszych globalnych megatrendów w przemyśle motoryzacyjnym” – podkreśla Nikolai Setzer. Wprowadzenie na rynek nowych opon Conti.eContact do Renault Megane i Renault Twizy dało bardzo obiecujące wyniki, dlatego realizowane będą kolejne tego typu projekty.

W zakresie pojazdów użytkowych, Continental w 2011 r. rozszerzył swoją ofertę produktów charakteryzujących się niskimi oporami toczenia, tak aby obejmowała ona opony wykorzystywane w branży dystrybucyjnej i w przyczepach niskopodłogowych. Szczególny nacisk położono na promowanie modułowych rozwiązań i usług flotowych, takich jak ContiLifeCycle, umożliwiających administratorom flot maksymalne wykorzystanie opony przez cały okres jej życia.

Podobne wiadomości:

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.