mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Continental policzy koszty eksploatacji opon ciężarowych

Continental policzy koszty eksploatacji opon ciężarowych

Dobra kalkulacja kosztów zakupu i eksploatacji opon do pojazdów użytkowych nie jest łatwe. Są jednak narzędzia, które doskonale sprawdzają się w takiej funkcji. Jedno z nich udostępnił Continental. ContiCostCalculator Działu Opon Ciężarowych umożliwia nie tylko bezpośrednie porównywanie opon ale również pomoże wyliczyć koszty eksploatacji pojazdu ciężarowego i odpowiednio je zmniejszyć.

Continental policzy koszty eksploatacji opon ciężarowych
ContiCostCalculator Działu Opon Ciężarowych Continental umożliwia bezpośrednie porównywanie kosztów zakupu i eksploatacji opon do pojazdów użytkowych. Inteligentna baza danych o oponach posiada certyfikat DEKRA, obejmuje główne marki opon klasy premium, pomaga wyliczyć koszty eksploatacji pojazdu ciężarowego i odpowiednio je zmniejszyć.

Kalkulator ten jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na świecie. Narzędzie zostało po raz pierwszy publicznie pokazane podczas premiery nowej generacji opon do transportu drogowego serii 2 w kwietniu ubiegłego roku. Wypracowuje on idealny dobór opon dzięki danym wprowadzanym przez klienta. Obliczany jest potencjał oszczędnościowy w porównaniu z podobnymi produktami. Aplikacja uwzględnia nie tylko koszt przejechania jednego kilometra czy też zużycie paliwa, ale także dodatkowe zyski związane ze zwiększeniem masy użytecznej, wynikającym z możliwości zastosowania opony o mniejszym ciężarze.

Do wykonania podstawowych obliczeń potrzebne jest podanie ilości ciężarówek, ich rocznego przebiegu oraz pokreślenie, czy stosowane są opony bieżnikowane czy nie. Na tym etapie, użytkownik może od razu zauważyć procentowy i finansowy zysk w porównaniu z podobnymi produktami. Można osobno wybrać rodzaj opon dla osi kierowanej i napędowej ciągnika oraz przyczepy z uwzględnieniem takich czynników jak zwrot karkasu, cena montażu etc. Nie tylko cena zakupu i przebiegi odgrywają tutaj rolę.

W wielu firmach przewozowych, przebiegi pojazdów pozostają istotnym czynnikiem przy ocenie ekonomii opony. Kryterium to wraz ze wzrostem cen paliwa stało się jednak mało miarodajne.

Głównym aspektem przy tworzeniu bilansu kosztów w transporcie długodystansowym stało się zużycie paliwa. Z powodu wysokich cen, około 30 procent kosztów eksploatacji to koszty paliwa przy dalekich trasach. Dzięki ContiCostCalculator, co do eurocentów można wyliczyć oszczędności, wynikające z zastosowania nowoczesnych opon o niskich oporach toczenia. Użytkownik musi po prostu podać średnie koszty oraz zużycie paliwa przez pojazdy.

- Inteligentny program obliczy potencjalne oszczędności, które mogą dojść nawet do sum sześciocyfrowych przy parku samochodowym liczącym powyżej 50 ciągników siodłowych – twierdzi Krzysztof Brewka, menadżer ds. biznesu flotowego Continental Opony Polska. DEKRA uważnie przeanalizowała proces kalkulacji i przyznała kalkulatorowi swój oficjalny certyfikat.

ContiCostCalculator oblicza także potencjalne oszczędności, wynikające z zastosowania opon o zmniejszonym ciężarze w aplikacjach, w których masa użyteczna odgrywa znaczącą rolę, np. w transporcie cysternami i silosami. Dzięki licznym kombinacjom obliczeń, ContiCostCalculator stanie się istotnym narzędziem decyzyjnym przy zakupie opon do pojazdów ciężarowych oraz cenną pomocą przy obliczaniu kosztów eksploatacji parku maszynowego.

Podobne wiadomości:

Continental opracował nowy wyświetlacz HUD

Continental opracował nowy wyświetlacz HUD

Technika 2017-06-11

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross