mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Continental przejmuje Matadora

Continental przejmuje Matadora

Firma Continental AG planuje zakup 51 procent udziałów w słowackiej firmie Matador Group, zajmującej się m.in. produkcją opon do samochodów osobowych i ciężarowych. Warunkiem sfinalizowania umowy jest jej zatwierdzenie przez organy antymonopolowe.

Od 1998 r. obie firmy tworzą działającą w Puchov spółkę joint-venture, która zajmuje się produkcją opon do samochodów ciężarowych. Continental posiada w niej 76 procent udziałów, a Matador 24 procent. Obie strony postanowiły nie ujawniać szczegółów umowy, w tym jej wartości finansowej.
 
"Decydując się na takie posunięcie, umacniamy nasze więzi z bardzo skutecznym partnerem joint-venture. Oznacza to jednocześnie rozszerzenie naszej bazy operacyjnej na rynkach Europy Wschodniej, a także zwiększenie możliwości w zakresie produkcji opon do samochodów osobowych i dostawczych w krajach o niskich kosztach produkcji" – powiedział Manfred Wennemer, prezes zarządu firmy Continental.
 
Marka Matador zostanie włączona do portfela marek Continental, co pozwoli zwiększyć roczne moce produkcyjne w zakresie opon do samochodów osobowych i dostawczych z 5,5 do ponad 7 milionów. Fabryka Matador w Puchov zostanie zintegrowana z fabryką w Hanowerze-Stöcken jako drugi filar. W 2006 r. Matador Group zatrudniała 4770 pracowników i sprzedała produkty za około 450 mln euro.
 
 
 

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.