mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Continental przejmuje Matadora

Continental przejmuje Matadora

Firma Continental AG planuje zakup 51 procent udziałów w słowackiej firmie Matador Group, zajmującej się m.in. produkcją opon do samochodów osobowych i ciężarowych. Warunkiem sfinalizowania umowy jest jej zatwierdzenie przez organy antymonopolowe.

Od 1998 r. obie firmy tworzą działającą w Puchov spółkę joint-venture, która zajmuje się produkcją opon do samochodów ciężarowych. Continental posiada w niej 76 procent udziałów, a Matador 24 procent. Obie strony postanowiły nie ujawniać szczegółów umowy, w tym jej wartości finansowej.
 
"Decydując się na takie posunięcie, umacniamy nasze więzi z bardzo skutecznym partnerem joint-venture. Oznacza to jednocześnie rozszerzenie naszej bazy operacyjnej na rynkach Europy Wschodniej, a także zwiększenie możliwości w zakresie produkcji opon do samochodów osobowych i dostawczych w krajach o niskich kosztach produkcji" – powiedział Manfred Wennemer, prezes zarządu firmy Continental.
 
Marka Matador zostanie włączona do portfela marek Continental, co pozwoli zwiększyć roczne moce produkcyjne w zakresie opon do samochodów osobowych i dostawczych z 5,5 do ponad 7 milionów. Fabryka Matador w Puchov zostanie zintegrowana z fabryką w Hanowerze-Stöcken jako drugi filar. W 2006 r. Matador Group zatrudniała 4770 pracowników i sprzedała produkty za około 450 mln euro.
 
 
 

Podobne wiadomości:

Continental opracował nowy wyświetlacz HUD

Continental opracował nowy wyświetlacz HUD

Technika 2017-06-11

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.