mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Continental wkracza do Indii

Continental wkracza do Indii

Dział Opon do Pojazdów Użytkowych Continental AG zawarł umowę o współpracy z firmą Modi, zapewniając sobie tym samym dostęp do indyjskiego rynku, na którym roczny popyt na opony do pojazdów użytkowych wynosi około 12 milionów sztuk. Analitycy szacują, że ten segment indyjskiego rynku będzie się rozwijał w tempie około siedmiu procent rocznie. Firma Modi będzie wytwarzać milion przeznaczonych do ciężarówek opon diagonalnych pod marką Continental. Produkcja została uruchomiona na początku czerwca 2009 r.

Continental wkracza do Indii

Partnerzy zawarli umowę o współpracy oraz umowę licencyjną na diagonalne opony marki Continental, które sprzedawane będą na rynku poprzez wznawiającą działalność po kilku latach przerwy sieć sprzedaży Modi. Opony wykonane w technologii diagonalnej wciąż posiadają ponad 90-procentowy udział w indyjskim rynku. Nowoczesne produkty radialne jeszcze przez długi czas będą odgrywały na rynku wtórnym drugoplanową rolę. „Nowa umowa oznacza dla nas ponowne zaistnienie w Indiach - na rynku, który w najbliższych latach przeżywać będzie znaczący rozwój”, wyjaśnia Christian Sass, menedżer projektu z firmy Continental.

Współpraca Continentala z Modi rozpoczęła się w roku 1974, kiedy to zawarto umowę o współpracy technicznej w celu uruchomienia nowej fabryki opon Modi w miejscowości Modipuram, Meerut w stanie Uttar Pradesh. Continental przez wiele lat służył swoją wiedzą i doświadczeniem – od planowania po produkcję, od transferu technologii aż po aktywne wsparcie. Opony sprzedawane były pod marką Modi-Continental i szybko zyskały na rynku indyjskim zaufanie. W roku 2001 firma Modi tymczasowo zawiesiła produkcję opon diagonalnych – ponowne uruchomienie fabryki nastąpiło dopiero przed dwoma laty. Kontakty pomiędzy firmami Continental i Modi zostały odnowione, podobnie jak dawne ustalenia ujęte zostały teraz w formie nowych umów. Partnerzy rozważają teraz możliwość dalszego rozszerzania współpracy.


Podobne wiadomości:

Bentley Continental GT w rękach Mansory

auto motor i sport 0000-00-00

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross