mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cooper Standard Automotive - uszczelnienia z ziemi bielskiej

Cooper Standard Automotive - uszczelnienia z ziemi bielskiej

Zakład produkcyjny w Bielsku - Białej jest jak dotąd jedyną fabryką korporacji Cooper Standard Automotive, Inc. w Polsce. Obecnie firma zatrudnia 575 pracowników a zakrojone na szeroka skalę inwestycje pozwoliły w 2004 roku na dwukrotne zwiększenie powierzchni produkcyjnej (do 13 tys. m2). Największym odbiorcą bielskiej fabryki jest Ford i Volvo.

Cooper Standard Automotive - uszczelnienia z ziemi bielskiej

Fabryka w Bielsku w pierwszej fazie rozwoju koncentrowała się wykańczaniu systemów uszczelnień. Wraz z rozwojem, stopniowo zaczęto wdrażać także technologię wytłaczania profili do produkcji uszczelnień. W grudniu 2004 roku grupa Cooper Standard Automotive została sprzedana przez CTR grupie finansowej.

Obecnie Cooper-Standard Automotive Polska opracowuje, projektuje i wytwarza uszczelnienia karoserii dla światowych producentów. Wytwarzane uszczelnienia chronią wnętrze pojazdu przed czynnikami atmosferycznymi, pyłem i hałasem, a także mocują szyby w karoserii samochodów. Produkty z bielskiego zakładu m.in.: uszczelki szyb opuszczanych i bocznych,  uszczelki bagażnika, maski i wnęki drzwi montowane są w samochodach następujących marek: Ford, Opel, Volvo, Saab, Suzuki, Jaguar, Alfa Romeo i Lancia.

Zobacz galerię: Cooper Standard Automotive z Bielska Białej 

"Wyniki badań przeprowadzonych wśród naszych klientów wykazują, iż są oni bardzo zadowoleni ze współpracy z Cooper Standard Automotive Polska. Otrzymujemy wysokie oceny w zakresie jakości i obsługi logistycznej naszych wyrobów. Dzięki tym bardzo pozytywnym ocenom zostaliśmy nagrodzeni przez m.in. przez Volvo, Ford, General Motors" - podkreślają przedstawiciele firmy. "Wyniki, którymi możemy się poszczycić w tym zakresie to m.in. bardzo niski wskaźnik PPM (parts per milion), obrazujący ilość części odrzuconych przez klienta na milion dostarczonych. Jak widać praca w systemie zarządzania jakością gwarantuje osiągnięcie tego celu".

Koncern Cooper Standard Automotive, Inc. jest wiodącym producentem uszczelnień do karoserii samochodowych (sealing), systemów przepływu płynów (fluid) oraz aktywnych i pasywnych układów nadzorowania drgań (NVH). Główna siedziba Cooper Standard Automotive znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w Novi, w stanie Michigan.
W sumie Cooper Standard Automotive zatrudnia ponad 20 000 pracowników, w 74 zakładach produkcyjnych w 13 krajach na całym świecie. Wytwarzane produkty są dostarczane w większości bezpośrednio na linie produkcyjne czołowych producentów samochodów. Przychody ze sprzedaży w roku 2003 wyniosły netto ponad 1,6 miliarda dolarów.

Przeczytaj także:

Kondycja polskiej motoryzacji (2005-07-22)

Polski klimat sprzyja - kolejne inwestycje Faurecii (2005-03-23)

Volvo - już 10 lat we Wrocławiu! (2005-04-28)

Plastal - produkcja i dostawy SILS (2006-03-09)


Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech