mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cooper Standard Automotive - uszczelnienia z ziemi bielskiej

Cooper Standard Automotive - uszczelnienia z ziemi bielskiej

Zakład produkcyjny w Bielsku - Białej jest jak dotąd jedyną fabryką korporacji Cooper Standard Automotive, Inc. w Polsce. Obecnie firma zatrudnia 575 pracowników a zakrojone na szeroka skalę inwestycje pozwoliły w 2004 roku na dwukrotne zwiększenie powierzchni produkcyjnej (do 13 tys. m2). Największym odbiorcą bielskiej fabryki jest Ford i Volvo.

Cooper Standard Automotive - uszczelnienia z ziemi bielskiej

Fabryka w Bielsku w pierwszej fazie rozwoju koncentrowała się wykańczaniu systemów uszczelnień. Wraz z rozwojem, stopniowo zaczęto wdrażać także technologię wytłaczania profili do produkcji uszczelnień. W grudniu 2004 roku grupa Cooper Standard Automotive została sprzedana przez CTR grupie finansowej.

Obecnie Cooper-Standard Automotive Polska opracowuje, projektuje i wytwarza uszczelnienia karoserii dla światowych producentów. Wytwarzane uszczelnienia chronią wnętrze pojazdu przed czynnikami atmosferycznymi, pyłem i hałasem, a także mocują szyby w karoserii samochodów. Produkty z bielskiego zakładu m.in.: uszczelki szyb opuszczanych i bocznych,  uszczelki bagażnika, maski i wnęki drzwi montowane są w samochodach następujących marek: Ford, Opel, Volvo, Saab, Suzuki, Jaguar, Alfa Romeo i Lancia.

Zobacz galerię: Cooper Standard Automotive z Bielska Białej 

"Wyniki badań przeprowadzonych wśród naszych klientów wykazują, iż są oni bardzo zadowoleni ze współpracy z Cooper Standard Automotive Polska. Otrzymujemy wysokie oceny w zakresie jakości i obsługi logistycznej naszych wyrobów. Dzięki tym bardzo pozytywnym ocenom zostaliśmy nagrodzeni przez m.in. przez Volvo, Ford, General Motors" - podkreślają przedstawiciele firmy. "Wyniki, którymi możemy się poszczycić w tym zakresie to m.in. bardzo niski wskaźnik PPM (parts per milion), obrazujący ilość części odrzuconych przez klienta na milion dostarczonych. Jak widać praca w systemie zarządzania jakością gwarantuje osiągnięcie tego celu".

Koncern Cooper Standard Automotive, Inc. jest wiodącym producentem uszczelnień do karoserii samochodowych (sealing), systemów przepływu płynów (fluid) oraz aktywnych i pasywnych układów nadzorowania drgań (NVH). Główna siedziba Cooper Standard Automotive znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w Novi, w stanie Michigan.
W sumie Cooper Standard Automotive zatrudnia ponad 20 000 pracowników, w 74 zakładach produkcyjnych w 13 krajach na całym świecie. Wytwarzane produkty są dostarczane w większości bezpośrednio na linie produkcyjne czołowych producentów samochodów. Przychody ze sprzedaży w roku 2003 wyniosły netto ponad 1,6 miliarda dolarów.

Przeczytaj także:

Kondycja polskiej motoryzacji (2005-07-22)

Polski klimat sprzyja - kolejne inwestycje Faurecii (2005-03-23)

Volvo - już 10 lat we Wrocławiu! (2005-04-28)

Plastal - produkcja i dostawy SILS (2006-03-09)


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.