mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cooper Standard Automotive - uszczelnienia z ziemi bielskiej

Cooper Standard Automotive - uszczelnienia z ziemi bielskiej

Zakład produkcyjny w Bielsku - Białej jest jak dotąd jedyną fabryką korporacji Cooper Standard Automotive, Inc. w Polsce. Obecnie firma zatrudnia 575 pracowników a zakrojone na szeroka skalę inwestycje pozwoliły w 2004 roku na dwukrotne zwiększenie powierzchni produkcyjnej (do 13 tys. m2). Największym odbiorcą bielskiej fabryki jest Ford i Volvo.

Cooper Standard Automotive - uszczelnienia z ziemi bielskiej

Fabryka w Bielsku w pierwszej fazie rozwoju koncentrowała się wykańczaniu systemów uszczelnień. Wraz z rozwojem, stopniowo zaczęto wdrażać także technologię wytłaczania profili do produkcji uszczelnień. W grudniu 2004 roku grupa Cooper Standard Automotive została sprzedana przez CTR grupie finansowej.

Obecnie Cooper-Standard Automotive Polska opracowuje, projektuje i wytwarza uszczelnienia karoserii dla światowych producentów. Wytwarzane uszczelnienia chronią wnętrze pojazdu przed czynnikami atmosferycznymi, pyłem i hałasem, a także mocują szyby w karoserii samochodów. Produkty z bielskiego zakładu m.in.: uszczelki szyb opuszczanych i bocznych,  uszczelki bagażnika, maski i wnęki drzwi montowane są w samochodach następujących marek: Ford, Opel, Volvo, Saab, Suzuki, Jaguar, Alfa Romeo i Lancia.

Zobacz galerię: Cooper Standard Automotive z Bielska Białej 

"Wyniki badań przeprowadzonych wśród naszych klientów wykazują, iż są oni bardzo zadowoleni ze współpracy z Cooper Standard Automotive Polska. Otrzymujemy wysokie oceny w zakresie jakości i obsługi logistycznej naszych wyrobów. Dzięki tym bardzo pozytywnym ocenom zostaliśmy nagrodzeni przez m.in. przez Volvo, Ford, General Motors" - podkreślają przedstawiciele firmy. "Wyniki, którymi możemy się poszczycić w tym zakresie to m.in. bardzo niski wskaźnik PPM (parts per milion), obrazujący ilość części odrzuconych przez klienta na milion dostarczonych. Jak widać praca w systemie zarządzania jakością gwarantuje osiągnięcie tego celu".

Koncern Cooper Standard Automotive, Inc. jest wiodącym producentem uszczelnień do karoserii samochodowych (sealing), systemów przepływu płynów (fluid) oraz aktywnych i pasywnych układów nadzorowania drgań (NVH). Główna siedziba Cooper Standard Automotive znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w Novi, w stanie Michigan.
W sumie Cooper Standard Automotive zatrudnia ponad 20 000 pracowników, w 74 zakładach produkcyjnych w 13 krajach na całym świecie. Wytwarzane produkty są dostarczane w większości bezpośrednio na linie produkcyjne czołowych producentów samochodów. Przychody ze sprzedaży w roku 2003 wyniosły netto ponad 1,6 miliarda dolarów.

Przeczytaj także:

Kondycja polskiej motoryzacji (2005-07-22)

Polski klimat sprzyja - kolejne inwestycje Faurecii (2005-03-23)

Volvo - już 10 lat we Wrocławiu! (2005-04-28)

Plastal - produkcja i dostawy SILS (2006-03-09)


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.