Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cooper Standard przejmuje zakłady Metzelera

Cooper Standard przejmuje zakłady Metzelera

Cooper Standard Automotive Inc. kupi od Metzeler Automotive Profile Systems zakłady produkcyjne, wytwarzające systemy uszczelnień. Transakcja obejmie fabryki w Niemczech, Włoszech, Polsce i Belgii a także spółki join venture w Indiach i Chinach. Obie firmy podpisały porozumienie i oczekują że umowa zostanie zakończona przed październikiem.

Cooper Standard przejmuje zakłady Metzelera

Działalność nabywanych od Metzeler Automotive Profile System Operacje MAPS obejmują osiem zakładów w Europie i udziały w przedsięwzięciach join venture w Indiach i Chinach. Łączna sprzedaż roczna tych fabryk wyniosła około 400 mln USD w 2006 r. Głównymi klientami są: Fiat, BMW, Daimler i Grupa Volkswagen.

Cooper Standard Automotive, Inc. jest wiodącym producentem uszczelnień do karoserii samochodowych, systemów przepływu płynów oraz aktywnych i pasywnych układów nadzorowania drgań. Koncern zatrudnia ponad 20 000 pracowników, w 74 zakładach produkcyjnych w 13 krajach na całym świecie.

W Polsce Cooper Standard Automotive w Polsce działa od 1998 roku, rozpoczęto uruchomienie zakładu w Bielsku-Białej. Cooper-Standard Automotive Polska wytwarza uszczelnienia karoserii do samochodów m.in. takich marek jak: Ford, Opel, Volvo, Saab, Suzuki, Jaguar, czy Alfa Romeo. Obecnie w Bielsku-Białej pracuje ponad 630 osób.

Zobacz galerię: Cooper Standard Automotive z Bielska Białej - produkcja uszczelnień karoserii

Obecnie na ukończenie jest budowa drugiego zakładu w Myślenicach, którego otwarcie planowane jest na II połowę br. Do końca 2007 r. fabryka będzie zatrudniała około 250 pracowników.
 
Czytaj więcej: Amerykanie inwestują Myślenicach (2006-11-13)

Metzeler Automotive Profile Systems posiada w Polsce 2 zakłady. Metzeler Automotive Profile Systems Polska w Dzierżoniowie działa od 1999 r. i zatrudnia blisko 600 pracowników. Zakład produkujesystemy uszczelniające do drzwi oraz przednich i tylnich klap karoserii samochodowych. Głównymi odbiorcami są: Audi, VW, BMW, Skoda, Peugeot. Drugi zakład Metzeler Automotive Profile Systems Piotrków istnieje od 1997 r. i produkuje uszczelki gumowe. Zatrudnienie przekracza 120 osób.

Przeczytaj także:

Metzeler - od Audi aż po VW (2006-03-08)

Cooper Standard Automotive - uszczelnienia z ziemi bielskiej (2006-04-11)

 

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą utrudnienia

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj