mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cooper Standard przejmuje zakłady Metzelera

Cooper Standard przejmuje zakłady Metzelera

Cooper Standard Automotive Inc. kupi od Metzeler Automotive Profile Systems zakłady produkcyjne, wytwarzające systemy uszczelnień. Transakcja obejmie fabryki w Niemczech, Włoszech, Polsce i Belgii a także spółki join venture w Indiach i Chinach. Obie firmy podpisały porozumienie i oczekują że umowa zostanie zakończona przed październikiem.

Cooper Standard przejmuje zakłady Metzelera

Działalność nabywanych od Metzeler Automotive Profile System Operacje MAPS obejmują osiem zakładów w Europie i udziały w przedsięwzięciach join venture w Indiach i Chinach. Łączna sprzedaż roczna tych fabryk wyniosła około 400 mln USD w 2006 r. Głównymi klientami są: Fiat, BMW, Daimler i Grupa Volkswagen.

Cooper Standard Automotive, Inc. jest wiodącym producentem uszczelnień do karoserii samochodowych, systemów przepływu płynów oraz aktywnych i pasywnych układów nadzorowania drgań. Koncern zatrudnia ponad 20 000 pracowników, w 74 zakładach produkcyjnych w 13 krajach na całym świecie.

W Polsce Cooper Standard Automotive w Polsce działa od 1998 roku, rozpoczęto uruchomienie zakładu w Bielsku-Białej. Cooper-Standard Automotive Polska wytwarza uszczelnienia karoserii do samochodów m.in. takich marek jak: Ford, Opel, Volvo, Saab, Suzuki, Jaguar, czy Alfa Romeo. Obecnie w Bielsku-Białej pracuje ponad 630 osób.

Zobacz galerię: Cooper Standard Automotive z Bielska Białej - produkcja uszczelnień karoserii

Obecnie na ukończenie jest budowa drugiego zakładu w Myślenicach, którego otwarcie planowane jest na II połowę br. Do końca 2007 r. fabryka będzie zatrudniała około 250 pracowników.
 
Czytaj więcej: Amerykanie inwestują Myślenicach (2006-11-13)

Metzeler Automotive Profile Systems posiada w Polsce 2 zakłady. Metzeler Automotive Profile Systems Polska w Dzierżoniowie działa od 1999 r. i zatrudnia blisko 600 pracowników. Zakład produkujesystemy uszczelniające do drzwi oraz przednich i tylnich klap karoserii samochodowych. Głównymi odbiorcami są: Audi, VW, BMW, Skoda, Peugeot. Drugi zakład Metzeler Automotive Profile Systems Piotrków istnieje od 1997 r. i produkuje uszczelki gumowe. Zatrudnienie przekracza 120 osób.

Przeczytaj także:

Metzeler - od Audi aż po VW (2006-03-08)

Cooper Standard Automotive - uszczelnienia z ziemi bielskiej (2006-04-11)

 

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.