mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz częściej patrzymy na etykiety na oponach

Coraz częściej patrzymy na etykiety na oponach

Unijna etykieta ma coraz większy wpływ na decyzję o zakupie opon. Tylko w tym roku dwie trzecie osób, które nabyły opony,  brało pod uwagę informacje, jakie są zawarte na tejże etykiecie.

Coraz częściej patrzymy na etykiety na oponach
Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Goodyear Dunlop przez IPSOS MarketQuest na sześciu europejskich rynkach, aż 71% kupujących opony, którzy wiedzieli o etykiecie, przed dokonaniem wyboru wykorzystało zawarte w niej informacje dotyczące trzech parametrów. Dane pokazały również, że ponad połowa (54%) sprzedawców opon w Europie wykorzystuje etykietę jako przydatne narzędzie przy sprzedaży opon.

Unijny system etykietowania opon ma coraz większy wpływ na decyzje zakupowe również europejskich flot pojazdów komercyjnych. Wyniki ankiety, obejmującej około 500 flot we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce i Hiszpanii, wskazują na znaczenie tej etykiety dla podejmujących decyzje zakupowe. Nieco ponad połowa flot (54%) stwierdziła, że etykieta wpływa na wybór opon, a dwie trzecie (66%) wskazało na efektywność paliwową jako najważniejszy parametr na etykiecie.

Unijna etykieta ocenia ogumienie do samochodów osobowych oraz pojazdów ciężarowych według trzech kryteriów: oporu toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i poziomu hałasu zewnętrznego. Przepisy dotyczące obowiązku etykietowania weszły w życie od listopada 2012 r.

Badania pokazują, że w przypadku samochodów osobowych najważniejszym kryterium dla konsumentów jest przyczepność na mokrej nawierzchni – 52% respondentów wskazuje na ten parametr jako najważniejszy z trzech zawartych na etykiecie i branych pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie opon. Efektywność paliwowa, która wynika z obniżonego oporu toczenia, była istotna
dla 47% konsumentów, a poziom hałasu zewnętrznego dla 41%.
Tematy w artykule: opony Goodyear etykiety na opony

Podobne wiadomości:

Kiedy zmienić opony na zimowe?

auto motor i sport 0000-00-00

Co roku wszyscy kierowcy zadają sobie pytanie - kiedy zmienić opony letnie na "zimówki"?

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Komentuj:

Viktorr 2013-12-16

Obowiązują ponad rok, już czas wiedzieć co tak na prawdę się kupuje.

~Maryjanek 2013-12-10

Spoko opis !nBardzo fajny.nMożna opony zimowe promocja kupić u mnie w sklepie gdyby ktoś potrzebował.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.