mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz częstsze defekty silników

Coraz częstsze defekty silników

Z roku na rok notuje się coraz częstsze defekty jednostek napędowych w samochodach wystawionych na rynku wtórnym. Tak przynajmniej wynika z raportu niemieckiego magazynu kfz betrieb, który powołuje się na dane instytucji ubezpieczeniowych.

Coraz częstsze defekty silników
Dzięki uprzejmości firmy ubezpieczeniowej CG niemieccy dziennikarze sprawdzili 300 000 wniosków o odszkodowania złożonych przez właścicieli pojazdów nabytych z "drugiej ręki". Jak z nich wynika znaczna ich część dotyczyła awarii silników. Dla przykładu od 2001 do 2006 roku ryzyko wystąpienia defektu w jednostce napędowej typu Otto wzrosła z 30 do 36%. W przypadku silników Diesla w tym samym okresie z 33 do 37%.

Co ciekawe duża liczba awarii - blisko 40% - przydarzyła się już w przeciągu pierwszych 5000 kilometrów od czasu zakupienia używanego pojazdu. Najczęstsze powody awarii dotyczą obszaru turbodoładowania i układu wtryskowego.

Informacja z niemieckiej strony nie jest bez znaczenia dla Polaków, którzy nadal chętnie i w dużych ilościach sprowadzają auta od naszych zachodnich sąsiadów. Jak w Polsce mogłyby prezentować się dane tego zjawiska trudno powiedzieć. Żaden z ubezpieczycieli działających na naszym rynku aut nowych czy też używanych nie opublikował jak dotąd podobnych raportów.
Tematy w artykule: defekt awaria

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

23,5 tysięcy Toyot do serwisu

23,5 tysięcy Toyot do serwisu

Aktualności 2015-06-19

Komentuj:

~cobra 2008-06-10

Z ta roznica, ze Polacy potrafia kupowac auta uzywane w przeciwienstwie do Niemcow.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3