mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz częstsze defekty silników

Coraz częstsze defekty silników

Z roku na rok notuje się coraz częstsze defekty jednostek napędowych w samochodach wystawionych na rynku wtórnym. Tak przynajmniej wynika z raportu niemieckiego magazynu kfz betrieb, który powołuje się na dane instytucji ubezpieczeniowych.

Coraz częstsze defekty silników
Dzięki uprzejmości firmy ubezpieczeniowej CG niemieccy dziennikarze sprawdzili 300 000 wniosków o odszkodowania złożonych przez właścicieli pojazdów nabytych z "drugiej ręki". Jak z nich wynika znaczna ich część dotyczyła awarii silników. Dla przykładu od 2001 do 2006 roku ryzyko wystąpienia defektu w jednostce napędowej typu Otto wzrosła z 30 do 36%. W przypadku silników Diesla w tym samym okresie z 33 do 37%.

Co ciekawe duża liczba awarii - blisko 40% - przydarzyła się już w przeciągu pierwszych 5000 kilometrów od czasu zakupienia używanego pojazdu. Najczęstsze powody awarii dotyczą obszaru turbodoładowania i układu wtryskowego.

Informacja z niemieckiej strony nie jest bez znaczenia dla Polaków, którzy nadal chętnie i w dużych ilościach sprowadzają auta od naszych zachodnich sąsiadów. Jak w Polsce mogłyby prezentować się dane tego zjawiska trudno powiedzieć. Żaden z ubezpieczycieli działających na naszym rynku aut nowych czy też używanych nie opublikował jak dotąd podobnych raportów.
Tematy w artykule: defekt awaria

Podobne wiadomości:

Bliźniacze Jeep i Dodge do serwisu

Bliźniacze Jeep i Dodge do serwisu

Aktualności 2015-06-01

Problemy smarta z układem kierowniczym

Problemy smarta z układem kierowniczym

Aktualności 2015-06-19

Komentuj:

~cobra 2008-06-10

Z ta roznica, ze Polacy potrafia kupowac auta uzywane w przeciwienstwie do Niemcow.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.