mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz częstsze defekty silników

Coraz częstsze defekty silników

Z roku na rok notuje się coraz częstsze defekty jednostek napędowych w samochodach wystawionych na rynku wtórnym. Tak przynajmniej wynika z raportu niemieckiego magazynu kfz betrieb, który powołuje się na dane instytucji ubezpieczeniowych.

Coraz częstsze defekty silników
Dzięki uprzejmości firmy ubezpieczeniowej CG niemieccy dziennikarze sprawdzili 300 000 wniosków o odszkodowania złożonych przez właścicieli pojazdów nabytych z "drugiej ręki". Jak z nich wynika znaczna ich część dotyczyła awarii silników. Dla przykładu od 2001 do 2006 roku ryzyko wystąpienia defektu w jednostce napędowej typu Otto wzrosła z 30 do 36%. W przypadku silników Diesla w tym samym okresie z 33 do 37%.

Co ciekawe duża liczba awarii - blisko 40% - przydarzyła się już w przeciągu pierwszych 5000 kilometrów od czasu zakupienia używanego pojazdu. Najczęstsze powody awarii dotyczą obszaru turbodoładowania i układu wtryskowego.

Informacja z niemieckiej strony nie jest bez znaczenia dla Polaków, którzy nadal chętnie i w dużych ilościach sprowadzają auta od naszych zachodnich sąsiadów. Jak w Polsce mogłyby prezentować się dane tego zjawiska trudno powiedzieć. Żaden z ubezpieczycieli działających na naszym rynku aut nowych czy też używanych nie opublikował jak dotąd podobnych raportów.
Tematy w artykule: defekt awaria

Podobne wiadomości:

Bliźniacze Jeep i Dodge do serwisu

Bliźniacze Jeep i Dodge do serwisu

Aktualności 2015-06-01

23,5 tysięcy Toyot do serwisu

23,5 tysięcy Toyot do serwisu

Aktualności 2015-06-19

Komentuj:

~cobra 2008-06-10

Z ta roznica, ze Polacy potrafia kupowac auta uzywane w przeciwienstwie do Niemcow.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.