mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz gorsza sytuacja w polskich zakładach

Coraz gorsza sytuacja w polskich zakładach

Trudna sytuacja polskiego przemysłu motoryzacyjnego pogłębia się. Największe zakłady produkujące samochody mają coraz większe problemy. W związku z brakiem pomocy ze strony rządu, związkowcy zapowiadają manifestację.

Coraz gorsza sytuacja w polskich zakładach
W piątek 27 lutego bieżącego roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ Solidarność, które w całości poświecone było sytuacji w tej branży polskiego przemysłu.

Z wypowiedzi przedstawicieli poszczególnych zakładów wynikało, że w znacznej większości firm sytuacja nie tylko nie uległa poprawie, ale znacznie się pogorszyła. Dotyczy to w szczególności FSO, Opla i Volkswagena. Zebrani wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec braku działań ze strony rządu, którego celem powinna być pomoc przedsiębiorstwom dotkniętym kryzysem.

W tej sprawie podjęto stosowną uchwałę, zobowiązującą NSZZ Solidarność we wszystkich przedsiębiorstwa branży motoryzacyjnej do udziału w manifestacji, którą w dniu 6 marca bieżącego roku organizują w Warszawie zakłady przemysłu zbrojeniowego i samolotowego. Postanowiono także oflagować zakłady w dniach 5 i 6 marca. Akcje te mają skłonić rząd do podjęcia działań mających na celu ochronę miejsc pracy i pomoc przedsiębiorstwom w ich utrzymaniu.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic