mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz gorsza sytuacja w polskich zakładach

Coraz gorsza sytuacja w polskich zakładach

Trudna sytuacja polskiego przemysłu motoryzacyjnego pogłębia się. Największe zakłady produkujące samochody mają coraz większe problemy. W związku z brakiem pomocy ze strony rządu, związkowcy zapowiadają manifestację.

Coraz gorsza sytuacja w polskich zakładach
W piątek 27 lutego bieżącego roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ Solidarność, które w całości poświecone było sytuacji w tej branży polskiego przemysłu.

Z wypowiedzi przedstawicieli poszczególnych zakładów wynikało, że w znacznej większości firm sytuacja nie tylko nie uległa poprawie, ale znacznie się pogorszyła. Dotyczy to w szczególności FSO, Opla i Volkswagena. Zebrani wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec braku działań ze strony rządu, którego celem powinna być pomoc przedsiębiorstwom dotkniętym kryzysem.

W tej sprawie podjęto stosowną uchwałę, zobowiązującą NSZZ Solidarność we wszystkich przedsiębiorstwa branży motoryzacyjnej do udziału w manifestacji, którą w dniu 6 marca bieżącego roku organizują w Warszawie zakłady przemysłu zbrojeniowego i samolotowego. Postanowiono także oflagować zakłady w dniach 5 i 6 marca. Akcje te mają skłonić rząd do podjęcia działań mających na celu ochronę miejsc pracy i pomoc przedsiębiorstwom w ich utrzymaniu.

Podobne wiadomości:

Audi testuje system sterowanie gestami

Audi testuje system sterowanie gestami

Technika 2015-10-07

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.