mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz lepsze wyniki produkcji aut osobowych

Coraz lepsze wyniki produkcji aut osobowych

Z danych za październik widać, że spadek tegorocznej produkcji samochodów osobowych wyhamowuje. Niestety nie za ciekawie przedstawia się sytuacja w segmencie samochodów dostawczych.

Coraz lepsze wyniki produkcji aut osobowych
Po dziesięciu miesiącach 2009 roku liczba wyprodukowanych w Polsce samochodów osobowych i dostawczych wyniosła blisko 723 tys. sztuk . To o 16,9% mniej niż przed rokiem. W październiku wyprodukowano 85 793 pojazdy, o 4,4% więcej niż w poprzednim miesiącu i o 11,7% więcej niż rok wcześniej. Należy podkreślić, że po raz pierwszy od początku bieżącego roku miesięczna produkcja wykazała wzrost w stosunku do ubiegłego roku – informuje Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Za tym wynikiem stoi wzrost produkcji aut osobowych. W październiku po raz pierwszy w tym roku został przekroczony pułap 80 tysięcy sztuk i po raz pierwszy miesięczna produkcja wykazała wzrost w stosunku do analogicznego miesiąca poprzedniego roku (o 16,9%). Warto podkreślić, że od października produkowany jest nowy model w gliwickim Oplu. W ubiegłym miesiącu zakład opuściło pierwszych 26 egzemplarzy Opla Astra IV.

Niestety od początku roku wyprodukowano w polskich fabrykach 51 236 samochodów dostawczych, o 54,5% mniej niż przed rokiem. Do takiego spadku przyczynili się obaj obecni w tym segmencie rynku producenci. Volkswagen wyprodukował 42,5 tys. pojazdów, co oznacza spadek o 48,7%, natomiast zakłady Fiata opuściło 8,8 tys. aut, o 70,5% mniej niż rok wcześniej – dodaje IBRM Samar.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.