mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz lepsze wyniki produkcji aut osobowych

Coraz lepsze wyniki produkcji aut osobowych

Z danych za październik widać, że spadek tegorocznej produkcji samochodów osobowych wyhamowuje. Niestety nie za ciekawie przedstawia się sytuacja w segmencie samochodów dostawczych.

Coraz lepsze wyniki produkcji aut osobowych
Po dziesięciu miesiącach 2009 roku liczba wyprodukowanych w Polsce samochodów osobowych i dostawczych wyniosła blisko 723 tys. sztuk . To o 16,9% mniej niż przed rokiem. W październiku wyprodukowano 85 793 pojazdy, o 4,4% więcej niż w poprzednim miesiącu i o 11,7% więcej niż rok wcześniej. Należy podkreślić, że po raz pierwszy od początku bieżącego roku miesięczna produkcja wykazała wzrost w stosunku do ubiegłego roku – informuje Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Za tym wynikiem stoi wzrost produkcji aut osobowych. W październiku po raz pierwszy w tym roku został przekroczony pułap 80 tysięcy sztuk i po raz pierwszy miesięczna produkcja wykazała wzrost w stosunku do analogicznego miesiąca poprzedniego roku (o 16,9%). Warto podkreślić, że od października produkowany jest nowy model w gliwickim Oplu. W ubiegłym miesiącu zakład opuściło pierwszych 26 egzemplarzy Opla Astra IV.

Niestety od początku roku wyprodukowano w polskich fabrykach 51 236 samochodów dostawczych, o 54,5% mniej niż przed rokiem. Do takiego spadku przyczynili się obaj obecni w tym segmencie rynku producenci. Volkswagen wyprodukował 42,5 tys. pojazdów, co oznacza spadek o 48,7%, natomiast zakłady Fiata opuściło 8,8 tys. aut, o 70,5% mniej niż rok wcześniej – dodaje IBRM Samar.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross