Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz mniej ciężarówek na autostradach

Coraz mniej ciężarówek na autostradach

A2 pustoszeje, ponieważ w kryzysie przewoźnicy nie mają czego wozić. W związku z tym zarządca autostrady traci co miesiąc po kilka milionów złotych.

Coraz mniej ciężarówek na autostradach

Jeszcze niedawno na A2 z Konina do Nowego Tomyśla samochodów osobowych i ciężarowych było mniej więcej po równo czytamy w artykule. W ciągu ostatniego roku liczba ciężarówek znacznie spadła.

W drugiej połowie ubiegłego roku, mimo że kryzys dotarł już do Polski, płatną A2 w ciągu doby jeździło 18 tys. aut. Z tego 8,1 tys. - czyli 45 proc. - to były ciężarówki (o masie powyżej 3,5 tony), które jeździły za okazaniem winiety. Zarządca Autostrady Wielkopolskiej SA otrzymywał za to później rekompensaty z Krajowego Funduszu Drogowego - po kilkadziesiąt złotych za pojazd na każdej bramce.


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Rząd ma nowy plan na drogi ekspresowe

Rząd ma nowy plan na drogi ekspresowe

Polskie drogi 2016-05-20

Komentuj:

aaa 2009-08-25

A jednak jest sprawiedliwość na tym świecie. Koncesjonariusz nic nie traci..... on po prostu nie dostanie takich jak chciał dotacji z budżetu. A że wcześniej nakręcali sobie ilość rejestrując nawet przejazdy samochodów dowożących materiały na remont autostrady to teraz mają po łapkach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – polskie ceny
Skoda Kodiaq – polskie ceny
Podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu czeski producent zaprezentował produkcyjną wersję modelu Kodiaq. Przy okazji importer opublikował polskie ceny siedmiomiejscowego SUV-a, który z pewnością będzie przyszłorocznym hitem.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj