mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz mniejsze przychody Dębicy

Coraz mniejsze przychody Dębicy

Największy polski producent opon, Firma Oponiarska Dębica S.A., odnotowała kolejny spadek przychodów ze sprzedaży. Taka sytuacja jest spowodowana znacznym spadkiem popytu na opony na rynkach europejskich.

Coraz mniejsze przychody Dębicy
Firma Oponiarska Dębica opublikowała swoje wyniki finansowe po drugim kwartale 2008 roku. Wynika z nich, że w tym okresie odnotowała 363,8 mln zł przychodów ze sprzedaży, wobec 373,4 mln zł po pierwszym kwartale bieżącego roku. Dodatkowo w drugim kwartale przychody Spółki ze sprzedaży były o 3,8 procent niższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, na co największy wpływ miał ponad 10 procentowy spadek kursu euro wobec złotego. Ceny w euro stosowane w transakcjach wzrosły o 10,6 procent. Natomiast pozytywnym efektem spadku wartości euro oraz dolara amerykańskiego było zmniejszenie kosztów zakupu surowców. Dzięki temu, pomimo wzrostu krajowych kosztów wytwarzania, jednostkowe koszty produkcji obniżyły się o 0,9 procent. w stosunku do analogicznego kwartału ubiegłego roku.

Kolejnym powodem gorszej sytuacji finansowej jest znaczne ograniczenie popytu na opony na rynkach europejskich, co sprawiło, że wartość sprzedaży eksportowej obniżyła się o 1,7 procent, a sprzedaż krajowa spadła o 9,6 procent.

Według Prezesa Zarządu firmy, Jacka Pryczka, ostatnie pół roku było dla Dębicy okresem dużych wyzwań, związanych z trudną sytuacją rynkową. Wiele wysiłku firma włożyła również w nabierający coraz większego tempa program inwestycji. Uzyskane w tych warunkach wyniki finansowe dają podstawy do optymizmu i potwierdzając korzyści, jakie Dębica czerpie z uczestnictwa w Grupie Goodyear.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross