mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz tańsze tankowanie

Coraz tańsze tankowanie

Coraz mniej płacą polscy kierowcy na stacjach benzynowych. Ostatni tydzień znów przyniósł znaczne spadki cen detalicznych. Wprawdzie kartel producentów ropy naftowej OPEC szykuje się do kolejnego cięcia wydobycia, by powstrzymać spadki cen surowca na światowych giełdach, to jednak na razie na polskim rynku większe podwyżki się nie zapowiadają - twierdzi portal e-petrol.pl.

Coraz tańsze tankowanie
W tym tygodniu, wg regularnych notowań cen paliw w Polsce prowadzonych przez e-petrol.pl, za litr benzyny "95" płacimy przeciętnie 3,58 zł, czyli o 11 gr. mniej niż przed tygodniem. Olej napędowy kosztuje przeciętnie 3,59 zł/l - potaniał o 13 gr. Kolejny ruch w dół wykonały też ceny autogazu, przeciętnie za to paliwo na stacjach w Polsce płacimy teraz 2,07 zł/l.
 


Przyzwyczailiśmy się w ostatnich tygodniach do tego, że ceny spadają regularnie we wszystkich regionach, tak było i w tym tygodniu - we wszystkich województwach ceny są niższe niż przed tygodniem. Największy ruch jednocześnie dla benzyny i oleju miał miejsce w łódzkim, wielkopolskim i pomorskim.
Tematy w artykule: paliwa

Podobne wiadomości:

Paliwo najtańsze od lat!

Paliwo najtańsze od lat!

Aktualności 2016-02-02

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Aktualności 2016-02-06

Komentuj:

~komar 2008-12-19

Ropa spadła ze 140 do 40, Dolar wzrósł o 50%, podatki się nie zmieniły, więc jakkolwiek ceny powinny kształtować się na poziomie ok. 2,80. To, co powyżej to czysta premia spekulacyjna dystrybutorów, wzrosty cen OPEC nie powinny podnosić ceny..

~płocczanin 2008-12-19

A w Płocku na Bliskiej dzisiejsze, nowe ceny to: 95Pb 3,49 a ON 3,63. O flagowej stacji Orlenu nawet nie wspomnę. Płocczanie ślicznie dziękują warszawskim władcom za najdroższe paliwo w kraju.

~Greg1 2008-12-18

Takie jak w Poznaniu ceny widziałem dziś pod LEclerkiem w Warszawie. Na Neste jest 12 gr więcej.

~andrzej 2008-12-18

W Poznaniu 95 kosztuje 3,35 a diesel od 3,39

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando