mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz więcej aut opuszcza polskie fabryki

Coraz więcej aut opuszcza polskie fabryki

W lipcu polskie fabryki opuściło ponad 64,4 tys. samochodów. W porównaniu do lipca ubiegłego roku wynik ten jest o 31% większy. Za tak dobrym wynikiem stoi wysokie zapotrzebowanie na rynkach zagranicznych.

Coraz więcej aut opuszcza polskie fabryki

Całkowita produkcja samochodów osobowych w lipcu zamknęła się liczbą 55 899 sztuk i jest to najwyższy notowany dotychczas wynik miesięczny.  W porównaniu do poprzedniego miesiąca - czerwca, produkcja wzrosła o ponad 3%. Z blisko 56 tys. wyprodukowanych w lipcu samochodów, ponad 96% znalazło swoich nabywców poza granicami Polski - wynika z raportu instytutu Samar.

Największym polskim producentem jest niezmiennie Fiat. Drugą pozycję zajmuje Opel, a trzecia przypada firmie Volkswagen. Udział niemieckiego koncernu w rynku producentów krajowych wyniósł na koniec lipca ponad 15%.

Produkcja samochodów dostawczych osiągnęła w lipcu 2006 roku poziom 8,5 tys. sztuk czyli o ponad 43% więcej niż w tym samym miesiącu roku 2005. W porównaniu do czerwca br. odnotowano nieznaczny spadek, wynoszący 1,86%. Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, za tak dobrym wynikiem stoi wysokie zapotrzebowanie na polskie produkty (VW Caddy, Fiat Panda Van, VW Transporter, itd.) na rynkach zagranicznych: ponad 92% produkcji trafia na eksport.

Przeczytaj także:

PIM: będzie dalszy wzrost produkcji aut (2006-08-11)

Europa Środkowa centrum produkcji aut (2006-08-11)

Wahania w produkcji aut (2006-07-24)


 


Podobne wiadomości:

PIM: będzie dalszy wzrost produkcji aut

PIM: będzie dalszy wzrost produkcji aut

Aktualności 2006-08-11

Europa Środkowa centrum produkcji aut

Europa Środkowa centrum produkcji aut

Aktualności 2006-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?