mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz więcej aut opuszcza polskie fabryki

Coraz więcej aut opuszcza polskie fabryki

W lipcu polskie fabryki opuściło ponad 64,4 tys. samochodów. W porównaniu do lipca ubiegłego roku wynik ten jest o 31% większy. Za tak dobrym wynikiem stoi wysokie zapotrzebowanie na rynkach zagranicznych.

Coraz więcej aut opuszcza polskie fabryki

Całkowita produkcja samochodów osobowych w lipcu zamknęła się liczbą 55 899 sztuk i jest to najwyższy notowany dotychczas wynik miesięczny.  W porównaniu do poprzedniego miesiąca - czerwca, produkcja wzrosła o ponad 3%. Z blisko 56 tys. wyprodukowanych w lipcu samochodów, ponad 96% znalazło swoich nabywców poza granicami Polski - wynika z raportu instytutu Samar.

Największym polskim producentem jest niezmiennie Fiat. Drugą pozycję zajmuje Opel, a trzecia przypada firmie Volkswagen. Udział niemieckiego koncernu w rynku producentów krajowych wyniósł na koniec lipca ponad 15%.

Produkcja samochodów dostawczych osiągnęła w lipcu 2006 roku poziom 8,5 tys. sztuk czyli o ponad 43% więcej niż w tym samym miesiącu roku 2005. W porównaniu do czerwca br. odnotowano nieznaczny spadek, wynoszący 1,86%. Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, za tak dobrym wynikiem stoi wysokie zapotrzebowanie na polskie produkty (VW Caddy, Fiat Panda Van, VW Transporter, itd.) na rynkach zagranicznych: ponad 92% produkcji trafia na eksport.

Przeczytaj także:

PIM: będzie dalszy wzrost produkcji aut (2006-08-11)

Europa Środkowa centrum produkcji aut (2006-08-11)

Wahania w produkcji aut (2006-07-24)


 


Podobne wiadomości:

PIM: będzie dalszy wzrost produkcji aut

PIM: będzie dalszy wzrost produkcji aut

Aktualności 2006-08-11

Europa Środkowa centrum produkcji aut

Europa Środkowa centrum produkcji aut

Aktualności 2006-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic