mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz więcej inwestycji w Europie Wschodniej

Coraz więcej inwestycji w Europie Wschodniej

W 2005 roku Europa przyciągnęła 39 proc. wszystkich projektów inwestycyjnych z całego świata. Wśród najatrakcyjniejszych lokalizacji po raz pierwszy znalazła się Polska - wynika z najnowszych badań IBM Global Business Sendces.

Tym samym napływ nowych inwestycji do Europy, w porównaniu z rokiem poprzednim, zwiększył się o ponad 10 proc. i był o 8 proc. wyższy niż w Azji, w której ulokowało się 31 proc. zeszłorocznych inwestycji zagranicznych.
Z raport IBM wynika, że przy podejmowaniu decyzji o nowej lokalizacji jakiejkolwiek inwestycji na świecie Polska znajduje się na jednym z pierwszych miejsc.

Pod względem inwestycji produkcyjnych Polska jest pierwsza w regionie, pod względem ogólnej liczby projektów w Europie prześcignęły nas tylko Wielka Brytania i Francja. Nasz kraj znalazł się na siódmym miejscu na świecie pod względem liczby projektów inwestycyjnych zrealizowanych w 2005 r., podczas gdy w 2004 r. nie było go w pierwszej piętnastce.

Doroczny raport IBM uznawany jest powszechnie za bardziej wiarygodny niż podobne tego typu publikacje ONZ, ponieważ zawiera tylko i wyłącznie analizę bezpośrednich inwestycji zagranicznych na świecie. Z badań wykluczone są różnego typu fuzje, przejęcia, czy kupna udziałów w lokalnych firmach.

Przeczytaj także:

Nowe centra motoryzacyjne (2006-09-20)

Dodatkowe hektary pod inwestycje (2006-09-05)

Europa Środkowa centrum produkcji aut (2006-08-11)

TRW rozwija działalność w strefie (2006-08-04)

 

Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne gospodarka

Podobne wiadomości:

Nowe centra motoryzacyjne

Nowe centra motoryzacyjne

Aktualności 2006-09-20

Dodatkowe hektary pod inwestycje

Dodatkowe hektary pod inwestycje

Aktualności 2006-09-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.