mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz więcej inwestycji w Europie Wschodniej

Coraz więcej inwestycji w Europie Wschodniej

W 2005 roku Europa przyciągnęła 39 proc. wszystkich projektów inwestycyjnych z całego świata. Wśród najatrakcyjniejszych lokalizacji po raz pierwszy znalazła się Polska - wynika z najnowszych badań IBM Global Business Sendces.

Tym samym napływ nowych inwestycji do Europy, w porównaniu z rokiem poprzednim, zwiększył się o ponad 10 proc. i był o 8 proc. wyższy niż w Azji, w której ulokowało się 31 proc. zeszłorocznych inwestycji zagranicznych.
Z raport IBM wynika, że przy podejmowaniu decyzji o nowej lokalizacji jakiejkolwiek inwestycji na świecie Polska znajduje się na jednym z pierwszych miejsc.

Pod względem inwestycji produkcyjnych Polska jest pierwsza w regionie, pod względem ogólnej liczby projektów w Europie prześcignęły nas tylko Wielka Brytania i Francja. Nasz kraj znalazł się na siódmym miejscu na świecie pod względem liczby projektów inwestycyjnych zrealizowanych w 2005 r., podczas gdy w 2004 r. nie było go w pierwszej piętnastce.

Doroczny raport IBM uznawany jest powszechnie za bardziej wiarygodny niż podobne tego typu publikacje ONZ, ponieważ zawiera tylko i wyłącznie analizę bezpośrednich inwestycji zagranicznych na świecie. Z badań wykluczone są różnego typu fuzje, przejęcia, czy kupna udziałów w lokalnych firmach.

Przeczytaj także:

Nowe centra motoryzacyjne (2006-09-20)

Dodatkowe hektary pod inwestycje (2006-09-05)

Europa Środkowa centrum produkcji aut (2006-08-11)

TRW rozwija działalność w strefie (2006-08-04)

 

Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne gospodarka

Podobne wiadomości:

Nowe centra motoryzacyjne

Nowe centra motoryzacyjne

Aktualności 2006-09-20

Dodatkowe hektary pod inwestycje

Dodatkowe hektary pod inwestycje

Aktualności 2006-09-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic