mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coraz więcej wodorowych Hond

Coraz więcej wodorowych Hond

Las Vegas jest kolejnym miastem, na którego ulicach będzie można spotkać Hondę FCX, pojazd napędzany ogniwami paliwowymi.

Coraz więcej wodorowych Hond

Miasto Las Vegas będzie użytkować Hondy FCX na zasadzie leasingu przez dwa lata płacąc 500-dolarowe raty miesięczne. Samochody oddane zostają do codziennego użytku i będą wykorzystywane tak samo, jak inne pojazdy merostwa. Paliwo Hond FCX uzupełniane będzie na miejskiej stacji wodorowej. Dwie Hondy FCX, jedyne pojazdy z napędem ogniw paliwowych jeżdżące w Newadzie, zwiększają liczbę użytkowanych w Stanach Zjednoczony Hond FCX do 14.

Honda FCX jest pierwszym w świecie i jedynym samochodem z napędem ogniw paliwowych dopuszczonym do ruchu przez agencje EPA (U.S. Environmental Protection Agency i CARB (California Air Resources Board). Jest także jedynym samochodem z napędem ogniw paliwowych oddanym do codziennego użytku klientom w USA i Japonii. CARB sklasyfikował Hondę FCX jako ZEV (Zero Emission Vehicle – pojazd o zerowej emisji spalin).

Hondy FCX jako jedyne auta z napędem ogniw paliwowych wykorzystywane są do codziennych zadań w gorącym klimacie pustynnym i w temperaturach poniżej 0 st. C. W 2004 dwa samochody oddane zostały w użytkowanie miastu San Francisco. 5 Hond FCX jeździ w Los Angeles, dwa w strefie South Coast Air Quality Management Districs, jedna w Chula Vista i dwie w Stanie Nowy Jork.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.